راه خلخال به فیروزآباد زیرپوشش آنتن تلفن همراه قرار می‌گیرد

اردبیل _ ایرنا _ معاون اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: راه ارتباطی خلخال به فیروزآباد زیرپوشش تلفن همراه قرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، فرهنگ اسماعیل‌زاده روز شنبه در جریان بازدید نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس از محل نصب دکل‌ها و آنتن‌های بی،تی، اس تقویت کننده امواج تلفن همراه افزود: با تامین اعتبار خرید تجهیزات مورد نیاز برای این کار ،محل نصب آنتن‌ها در این مسیر جانمایی شده و عملیات اجرایی نصب امکانات تقویت تلفن و اینترنت در این جاده فاقد پوشش تلفن همراه بزودی آغاز می‌شود.

او اظهار داشت: برای پوشش کامل جاده حداقل چهار دستگاه تجهیزات آنتن تقویت امواج تلفن همراه در طول مسیر ۳۰ کیلومتری خلخال تا تقاطع اردبیل به سرچم در نقطه میکائیل‌آباد نصب و راه‌اندازی خواهد شد که علاوه بر مسیر جاده روستاهای کور واقع در مسیر این جاده را پوشش خواهد داد.

بشیر خالقی ، نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس نیز در این بازدید گفت: وزیر ارتباطات از مدیرکل ارتباطات استان اردبیل خواسته تا مهرماه امسال نقاط کور جاده‌های خلخال _ ماجولان به ماسوله در استان گیلان ،کلور _درام _ طارم به منجیل و راه اصلی فیروزآباد- خلخال تحت پوشش موبایل و اینترنت قرار گیرند.

او اظهار کرد: آذری جهرمی همچنین دستور داده تا نیازمندی‌های خلخال و کوثر به تجهیزات فیبر نوری برای افزایش سرعت اینترنت در منطقه جنوب استان در اولویت کاری شرکت مخابرات استان اردبیل قرار گرفته و همچنین رومینگ بین اپراتور روستایی با همراه اول و ایرانسل نیز انجام تا از هرگونه افزایش  هزینه‌های مردمی در این زمینه جلوگیری شود.

خالقی با اشاره به مشکلات فقدان پوشش تلفن همراه در جاده خلخال به فیروزآباد بویژه در زمان وقوع حوادث رانندگی و یا هرگونه پیشامد ناشی از خرابی خودروها و توقف مسافران دربین راه گفت: بهره‌مندی مردم منطقه، مسافران ،میهمانان و گردشگران از امکانات پوشش تلفن همراه و اینترنت در جاده‌های بین شهری بویژه این جاده که منطقه جنوب استان را به راه اردبیل - سرچم اتصال می‌دهد ،حق مسلم مردم بوده و این امر موجب افزایش سطح ایمنی برای مسافران جاده در این مسیر پرتردد خواهد شد.

براساس گزارش پلیس راه استان اردبیل، در تابستان امسال هزاران خودرو از مسیر راه خلخال به فیروزآباد وارد استان اردبیل شده و با توجه به فقدان پوشش تلفن همراه در این مسیر پرتردد نصب و راه‌اندازی تجهیزات و آنتن‌های تقویت تلفن همراه در این جاده ضروری بنظر می‌رسید.

۷۱۱۹/۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =