کریمی مدال نقره پیکارهای جهانی را به گردن آویخت

تهران - ایرنا - «علیرضا کریمی» آزادکار وزن ۹۲ کیلوگرم ایران با شکست برابر حریف قدرتمند آمریکایی خود در دیدار فینال این وزن، به مدال نقره مسابقات قهرمانی جهان رسید.

پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان و کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، از ۲۸ شهریور ماه آغاز شده و تا ۳۱ همین ماه در شهر نورسلطان در کشور قزاقستان ادامه خواهد یافت.

علیرضا کریمی در فینال وزن ۹۲ کیلوگرم برابر «جی دن کاکس» دارنده مدال طلای جهان قرار گرفت و یکبار دیگر مغلوب این آزادکار قدرتمند آمریکایی شد. کریمی در دیدار فینال نتیجه را ۴ بر صفر واگذار کرد و به مدال نقره رسید.

کریمی ۲ مدال برنز پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۱۵ آمریکا و ۲۰۱۸ مجارستان را نیز در کارنامه دارد.

آزادکار کرجی تیم ملی پیش از این سه مرتبه دیگر مغلوب جی دن کاکس آمریکایی شده بود.  

در وزن ۹۲ کیلوگرم «علیرضا کریمی» دارنده ۲ مدال برنز جهان و طلای بازی‌های آسیایی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف «گئورگی روبایف» روسی الاصل و دارنده مدال نقره جوانان جهان از مولداوی با نتیجه ۱۲ بر یک پیروز و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

وی در این مرحله با نتیجه ۱۲ بر ۲ «لیوبومیر ساگالیوک» از اوکراین را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. کریمی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر «علیخان جبرائیل‌اف» از روسیه را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت.

پیش از این «یونس امامی» در وزن ۷۰ کیلوگرم مدال برنز گرفته بود و «رضا اطری» نیز در وزن ۵۷ کیلوگرم پنجم شده بود.  

فردا (یکشنبه) نیز «حسن یزدانی» در وزن ۸۶ کیلوگرم و «بهنام احسان‌پور» در وزن ۶۱ کیلوگرم به ترتیب در دیدار فینال و رده‌بندی باید به مصاف بروند.

پیش از این نیز «یدالله محبی» در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، «رضا افضلی» در وزن ۷۴ کیلوگرم و «امیرمحمد یزدانی» در وزن ۶۵ کیلوگرم که اوزان آنها المپیکی است، از دور رقابت‌ها حذف شده‌ بودند.

به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد ایران برای کسب سهمیه المپیک در این وزن‌ها باید در مسابقات کسب سهمیه قاره‌ای و جهانی حضور یابد. کشتی آزاد ایران توسط «رضا اطری» در وزن ۵۷ کیلوگرم و «حسن یزدانی» در وزن ۸۶ کیلوگرم ۲ سهمیه المپیک کسب کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =