۳۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۹
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83484478
۰ نفر

برچسب‌ها

پرستاران در آمریکا اعتصاب کردند

تهران - ایرنا - هزاران پرستار در اعتراض به شرایط کاری و کمبود نیرو در چهار ایالت آمریکا اعتصاب و تظاهرات کردند و خواستار افزایش دستمزد خود شدند.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، حدود 6 هزار و ۵۰۰ پرستار بیمارستان های کالیفرنیا، آریزونا و فلوریدا در اعتصابی ۲۴ ساعته که از ساعت ۷ بامداد روز گذشته(جمعه) آغاز شد، شرکت کردند تا شرایطی که امکان ارائه بهترین مراقبت ها از بیماران را با مشکلاتی مواجه می کند، اعتراض کنند.  

در شیکاگو نیز بیش از ۲ هزار پرستار پس از شکست مذاکرات بین اتحادیه ملی پرستاران و مرکز پزشکی دانشگاه شیکاگو، دست از کار کشیدند.

درخواست پرستاران از مسوولان بیمارستان ها، افزایش تعداد کارکنان بیمارستانی در بخش مراقبت های بهداشتی است.

پرستاران می گویند نبود نیروهای کاری کافی، باعث طولانی تر شدن ساعات کاری آنها می شود و بیماران را در معرض خطر قرار می دهد.

«جانی وب» یکی از پرستاران مرکز پزشکی دانشگاه شیکاگو گفت که پرستاران امیدوارند این اعتصاب پیام آشکاری ارسال کند مبنی بر اینکه این قشر از جامعه کوتاه نمی آیند و به مبارزه و حمایت از حقوق بیماران ادامه می دهند.

مرکز پزشکی دانشگاه شیکاگو از روز چهارشنبه هفته گذشته برای اعتصاب پرستاران آماده شده بود، به طوری که بیماران این مرکز به بیمارستان های دیگر منتقل شدند.

اکثر پرستارانی که در اعتصاب به سر می برند، تحت استخدام یک شرکت خدمات بهداشتی تحت عنوان «مراقبت بهداشتی تنت» (Tenet Healthcare) هستند که ۶۵ بیمارستان و ۵۰۰ مرکز مراقبت های بهداشتی دیگر را تحت نظارت دارد.

مرکز پزشکی دانشگاه شیکاگو برای جبران کم کاری پرستاران در جریان اعتصاب، تعدادی پرستار موقت را به این مرکز منتقل کرده است. ۹۱۰۹

پرستاران این مرکز با شرایط کاری ناامن روبرو هستند. این مرکز برای جبران کاستی های خود، ‌اغلب تجهیزات و حتی کارکنان را از مراکز دیگر قرض می گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =