خاطره‌بازی با ستاره ایرانیِ ورزشگاه المپیک برلین

تهران- ایرنا- ۲۱ سال پیش در چنین روزی علی دایی موفق شد با لباس تیم هرتابرلین ۲ بار دروازه چلسی را در لیگ قهرمانان اروپا باز کند.

فصل ۱۹۹۹-۲۰۰۰ لیگ قهرمانان اروپا در حالی برگزار شد که در گروه هشتم، تیم هرتابرلین در حضور علی دایی باید به مصاف تیم های چلسی انگلیس، آ.ث میلان ایتالیا و گالاتاسرای ترکیه می‌رفت. هرتا با هدایت یورگن روبر در اولین گام مقابل نماینده ترکیه به تساوی ۲ بر۲ رسید و باید در بازی دوم از چلسیِ تحت هدایت جانلوکا ویالی پذیرایی می‌کرد.
بازی در ورزشگاه المپیک برلین و در حضور بیش از ۵۰ هزار نفر به انجام می‌رسید. علی دایی به همراه بازیکنانی چون گاوور کرالی، سباستین داسیلر، هرزوگ، ووژ و کاپیتان مایکل پریتز در ترکیب اصلی قرار گرفته بود. گل نخست به زیبایی با یک ضربه سر تماشایی توسط شماره ۹ ایرانی زده شد. ۶۷ دقیقه بعد شهریار از اشتباه لبوف فرانسوی و خشن استفاده کرد و دروازه ادیگوی را برای بار دوم گشود و در ادامه گل مدافع فرانسوی چلسی نتوانست مانع از شکست تیمش شود.
امروز سالگرد مسابقه ۲۱ سال پیش است. رقابتی که در آن علی دایی گل کاشت. یک هفته بعد بازهم شهریار برای تیمش گل مهمی زد. او در ورزشگاه سن‌سیرو دروازه آبیاتی را باز کرد اما اولیور بیرهوف این گل را جبران کرد. با این حال هرتا در پایان به مرحله بعدی صعود کرد و در دور دوم از گردونه مسابقات کنار رفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =