۳۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۰
کد خبرنگار: 2506
کد خبر: 83484429
۰ نفر

برچسب‌ها

تلاش کمیته ملی المپیک برای رفع تعلیق جودو

تهران - ایرنا - کمیته ملی المپیک ایران، رایزنی با سازمان‌ها و مقامات بین‌المللی را برای رفع تعلیق جودوی ایران در دستور کار قرار داده‌است.

چهل و ششمین نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک، امروز (شنبه) با ریاست «سیدرضا صالحی‌امیری» رییس کمیته ملی المپیک برگزار شد.

در این راستا، «کیکاوس سعیدی» سرپرست دبیر کلی کمیته ملی المپیک، اظهار داشت: مقرر شد با توجه به درپیش بودن المپیک ۲۰۲۰ توکیو و شرایط خاص کسب سهمیه و مدال آوری رشته های مختلف  المپیکی، تعامل مطلوب و سازنده‌ای با فدراسیون های بین المللی صورت پذیرد.

سخنگوی کمیته ملی المپیک، خاطر نشان کرد: همچنین در خصوص مسائل پیش آمده اخیر و تعلیق فدراسیون جودو بحث و تبادل نظر به عمل آمد و مقرر شد تا پیگیری‌های لازم از سوی کمیته ملی المپیک و ریاست آن صورت پذیرد و رایزنی های لازم با سازمان‌ها و مقامات بین‌المللی ورزشی ذیربط انجام شود.

سعیدی تصریح کرد: همچنین یکی از موارد مورد تصویب جلسه، موافقت با پیشنهاد کمیسیون آموزش کمیته ملی المپیک و آکادمی ملی المپیک مبنی بر برگزاری دوره‌های پیشرفته مدیریت ورزشی بود.

وی گفت: یکی از موارد مورد بررسی درخواست کمیل قاسمی مدال آور المپیک لندن بود که به دلیل تغییر جایگاه و رنکینگ ۲۰۱۲ این قهرمان، مبنی بر پرداخت مابه‌التفاوت پاداش پای سکوی وی بود که مقرر شد تا پس از تایید و ابلاغ رسمی IOC اقدام شود.

سخنگوی کمیته ملی المپیک، ابراز داشت: در راستای حمایت مالی  از تیم ملی فوتبال المپیک کشورمان با توجه به اعتبارات مصوب کمیته، حداکثر مساعدت لازم با فدراسیون صورت پذیرد بنوعی که میزان پرداختی کمیته از دوره قبل کمتر نباشد. در خاتمه از خدمات ارزشمند ۱۰ ساله مجید شایسته رییس سابق فدراسیون تنیس تقدیر و تشکر بعمل آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =