نخستین طلایه‌داران اربعین حسینی از جنوب عراق عازم کربلا شدند

بغداد – ایرنا – اولین گروه رهپویان زیارت اربعین حسینی، صبح امروز از شنبه از منطقه «راس البیشه» از توابع شهرستان «فاو» در استان بصره، جنوبی ترین نقطه عراق، مراسم پیاده روی به سمت بارگاه سید و سالاران شهیدان حسین بن علی (ع) در کربلای معلا را آغاز کردند.

این دسته های عزادار با شعار «از دریا تا گلوی بریده» که اشاره به دریای خلیج فارس تا گلوی بریده اباعبدالحسین (ع) در کربلا دارد، با حمل پرچم های حسینی طی مراسمی که با بدرقه اهالی راس البیشه همراه شد، آیین پیاده را به عنوان اولین طلایه داران قافله رهپویان اربعین حسینی در عراق آغاز کردند.

بخشدار منطقه «السیبه» در شهرستان فاو در بیانیه ای اعلام کرد که دستگاه های ذیربط دولتی تمهیدات لازم پشتیبانی از جمله هموار کردن راه خاکی برای حرکت زائران را در طول مسیر انجام داده اند تا زائران با آسودگی خاطر در این مسیر به سمت کربلا حرکت کنند.

«احمد الربیعی» اضافه کرده است که برای قافله های رهپوی اربعین حسینی در شهرستان فاو خیمه ها و سرپناه هایی ایجاد و مواکب حسینی در طول مسیر برای پذیرایی از زائران حسینی آماده شده اند.

به گفته وی، با هماهنگی با دستگاه های امنیتی در استان بصره مسیر حرکت زائران تامین امنیت شده و گشت های و ایست های پزشکی در طول مسیر برای مداوای زائران فراهم آمده است.

وی پیش بینی کرده است که تعداد رهپویان اربعین حسینی از بصره به سمت کربلا در روزهای اندک آینده بیشتر شده و به تبع آن مواکب بیشتری در این مسیر برای پذیرایی و استقبال از زائران ایجاد شود.

منطقه راس البیشه با قریب 500 کیلومتر جنوبی ترین نقطه عراق و دورترین منطقه از کربلا به شمار می رود که هر ساله آغاز اعلام راهپیمایی عظیم اربعین حسینی از اول صفر از این منطقه طی مراسمی ویژه اعلام می شود اما امسال برخی از قافله های اربعین حسینی 10 روز زودتر از سنوات گذشته این راهپیمایی عظیم بشری را آغاز کرده اند.

تمامی پیش بینی ها حاکیست که امسال جمعیت حاضر در اربعین بیش از سنوات گذشته است و برای همین برخی از زائران عراقی ترجیح داده اند آیین پیاده روی را زودتر شروع کنند تا با انجام زیارت زودهنگام، به سیل عظیم دیگر راهپیمایان که متعاقبا پیاده روی اربعین حسینی را آغاز می کنند، اجازه زیارت بارگاه سید الشهدا (ع) و برادر باوفایش ابوالفضل عباس (ع) بدهند.

طبق گزارش مسوولان در جمهوری اسلامی ایران انتظار می رود که امسال بیش از سه میلیون زائر ایرانی در آیین اربعین حسینی شرکت کنند که در مقایسه با سال گذشته افزایش قابل ملاحظه ای نشان می دهد. /

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =