دانش‌آموزان مشکلی در مدارس استیجاری ندارند

تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: با تلاش تمامی همکاران در این وزارتخانه و هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران مشکل مدارس استیجاری در کشور حل شده است و این مدارس هیچ مشکلی برای دانش‌آموزان مشغول به تحصیل در این مدارس به وجود نمی‌آورد.

«محسن حاجی میرزایی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش افزود: در برخی از مناطق کمبود فضای آموزشی داریم و از فضای دیگر دستگاه ها استفاده می کنیم به عنوان مثال تعدادی از فضاهای آموزشی وزارت آموزش و پرورش مربوط به بنیادشهید و امور ایثارگران است که با این نهاد هماهنگ کرده و قرارداد اجاره منعقد شده است.
وی در عین حال گفت که مشکلاتی در هماهنگی اجاره این مدارس با بنیاد شهید به وجود آمده بود که اکنون برطرف شده و قراردادهای اجاره امضاء شده است و مشکلی برای دانش آموزان پیش نخواهد آمد.
وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که چند درصد مدارس کشور استیجاری است، اظهار داشت: فکر نمی کنم درصد قابل توجهی باشد. درصد زیادی نیست بیشتر در شهرهای بزرگ است هر جایی که استیجاری باشد ما مشکل را حل می کنیم و امسال تنها مشکل با مدارس بنیاد شهید بود که این مشکل هم حل شده است.
حجت‌الاسلام تیمور علی عسگری معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش درباره مدارس استیجاری پیشتر گفته بود که از حدود ۱۱۰ هزار مدرسه در کشور، حدود ۷۰ مورد از آنها استیجاری یا در مالکیت دستگاه‌های حاکم هستند.
عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز پیشتر با اشاره به اینکه با دستگاه‌های دیگری همانند بنیاد شهید، درباره اماکن آموزشی اختلاف نظر دارند، گفته بود که ۹۱ مدرسه آموزش و پرورش شهر تهران با ۲ هزار و ۴۰۰ کلاس دارای مشکل است و تعداد مدارسی که با بنیاد شهید مشکل داریم حدود ۳۱ مدرسه است.
استاندار تهران نیز پیش از این با اشاره به لزوم تعیین تکلیف ساختمان های استیجاری متعلق به بنیاد شهید گفته بود که با توجه به محدودیت مدارس در شهر تهران و قرار داشتن در آستانه سال تحصیلی جدید مقرر شده، ۳۵ مدرسه تحت مالکیت بنیاد شهید به صورت اجاره در اختیار آموزش و پرورش استان تهران قرار گیرد.
وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره رفع مشکلات منطقه ۲۲ و اینکه محروم ترین نقطه از نظر آموزشی محسوب می شود اضافه کرد: هرجایی که تفاوت و فاصله از نظر آموزشی وجود داشته باشد سعی می کنیم این فاصله ها را کم کنیم./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =