تحقق صلح پایدار بدون توجه به واقعیت سازمان ترور ناممکن است

تهران-ایرنا- انجمن قربانیان ترور در بیانیه ای تصریح کرد: تحقق صلح پایدار بدون توجه به واقعیت سازمان تروریسم و کارکرد مخرب آن ناممکن است و تنها باید مفهوم صلح را در نشست‌ها، بیانیه‌ها و برنامه های بین المللی مرور کنیم.

به گزارش روابط عمومی انجمن دفاع از قربانیان تروریسم ، هیئتی که از سوی انجمن به منظور رایزنی‌ در خصوص حقوق بشر قربانیان ترور در کشور هلند به سر می‌برد، ، در روز ۳۰ شهریور،  به مناسبت روز جهانی صلح بیانیه‌ای را تحت عنوان  قربانیان ترور پیام آوران صلح  در مقابل کاخ صلح هلند قرائت  کرد.
در بخشی از این بیانیه که توسط فرزند یکی از شهدای ترور در مقابل کاخ صلح هلند قرائت شد، می‌خوانیم:  اندیشه صلح از گذشته دور همواره ذهن اندیشمندان و سیاستمداران را به خود مشغول نموده است و دغدغه دستیابی به آن منجر به تشکیل ساختار جهانی به نام سازمان ملل متحد در دوران معاصر گردید تا با تمسک به این نهاد بین‌­المللی مشکلات و مخاصمات از طریق گفت و گو و مبتنی بر قوانین بین المللی حل و فصل شود. 

انجمن قربانیان ترور با اشاره به دغدغه صلح جهانی تصریح کرد: امروزه با گذشت چندین قرن از آن اندیشه و فراز و نشیب های آرمان صلح؛ بشریت همچنان آن دغدغه روزگار نخستین را با سرگشتگی و حیرتی مضاعف جستجو می نماید، و شرارت اهریمنان در گستره جهانی از آفریقا تا اروپا و آسیا به ویژه در یمن، عراق، سوریه، فلسطین، افغانستان و پاکستان حقوق بشر را با سبوعیت بی‌سابقه مورد تعرض دائمی قرار داده به نحوی که واژگان صلح بیشتر به مفهومی انتزاعی شباهت داشته تا به واقعیتی عینی و قابل دستیابی.

در این بیانیه می‌خوانیم: تروریسم چالشی بزرگ و تهدید جدی علیه صلح در جهان امروز ماست، این پدیده مخرب همچون ابزاری در خدمت سلطه گران امنیت و آرامش جامعه انسانی را با خشونتی مستمر همراه و تحقق صلح واقعی را دشوار و غیرممکن نموده است و تلاش‌های جهانی را بی‌اثر نموده،  گویی ما قادر به تحقق صلح نیستیم.

انجمن دفاع از قربانیان ترور در بیانیه خود با اشاره به این که آسیب دیدگان از تروریسم صادق ترین صدا و بالاترین هزینه در گرامیداشت اخلاق و کرامت انسانی  به عنوان بستر صلح بوده که با نثار جان، سلامت، امنیت، ارزش‌های والای انسانی را پاسداری نموده اند،اعلام کرد: پیام آسیب دیدگان دعوت به پرهیز از خشونت و ایجاد صلحی پایدار است. این دعوت با ارتقاء آگاهی عمومی نسبت به پیامدهای سازمان تروریسم، بسترهای خشونت و افراط‌گری را در جوامع بشری به نحو بسیار مطلوبی تضعیف خواهد نمود.
 انجمن دفاع از قربانیان تروریسم ضمن گرامیداشت این روز بین­‌المللی، هشدار داد تحقق صلحی پایدار بدون توجه به واقعیت سازمان تروریسم و کارکرد مخرب آن ناممکن است و تنها باید مفهوم صلح را در نشست‌ها، بیانیه ها و برنامه های بین المللی مرور کنیم.

 در پایان بیانیه از تمامی فعالان صلح و حقوق بشر، اندیشمندان، نخبگان و سیاستمداران درخواست  شده است تا برنامه های خود را معطوف به حمایت از آسیب دیدگان از تروریسم کرده  و هر جا در هر موضوعی که فعالیت می‌­کنند برای تقویت و حمایت از یک آسیب دیده بپاخیزند.
هیئت اعزامی انجمن دفاع از قربانیان تروریسم همچنین، شعار با آرزوی جهان بدون ترور را بر روی درخت صلح نصب کردند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =