دانشجویان ۴ کشور در دانشگاه "دافوس" تحصیل می‌کنند

تهران- ایرنا- فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران (دافوس) با بیان اینکه متقاضیان بسیار زیادی برای شرکت در دوره‌های آموزشی دانشگاه فرماندهی و ستاد وجود دارد، گفت: تا به الان دانشجویان چهار کشور از کشورهای دوست در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

به گزارش روابط عمومی ارتش، سرتیپ دوم «حسین ولی‌وند» روز شنبه با بیان اینکه تربیت دانشجویان نظامی مقدماتی دارد که در دانشگاه‌های پایه به آن دست می‌یابند، اظهار داشت: دانشگاه امام علی(ع)، دانشگاه شهید ستاری و دانشگاه نوشهر جزو دانشگاه‌های پایه محسوب می‌شوند که تا مقطع کارشناسی دانشجو تربیت می‌کنند.

وی افزود: بعد از اینکه دانشجویان تربیت‌شده توسط دانشگاه‌های پایه پس از گذشت ۱۵ سال موفق به کسب تجربیات مختلف در واحدهای خدمتی شدند، آن وقت خواهند توانست با شرکت در یک آزمون سخت به دانشگاه فرماندهی و ستاد ورود پیدا کنند.

فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش خاطرنشان کرد: این دانشگاه به ‌دنبال تربیت دانشجویانی است تا در رده تیپ و بالاتر از آن تأثیرگذار باشند و اینکه به مرحله‌ای از توانمندی برسند که هم قدرت طراحی عملیات و هم قابلیت حفاظت از جان هزاران سرباز و نیرو را داشته باشند.

ولی‌وند بیان کرد: تأثیرگذاری دانشجویان این دانشگاه تحت عنوان دوره فرماندهی و ستاد و دوره دکتری مشترک و مرکب تقویت می‌شود و به دانشجویان نیز تفهیم می‌شود. همچنین به صورت عملی و مهارتی بر روی دانشجویان کار می‌شود تا اگر بحرانی صورت گرفت اصل مأموریت را با اجرای حداقل آسیب‌پذیری به انجام برسانند.

وی با بیان اینکه متقاضیان بسیاری زیادی برای شرکت در دوره‌های آموزشی دانشگاه فرماندهی و ستاد وجود دارد، افزود: در این دانشگاه فقط به زبان فارسی تدریس صورت می‌گیرد و این جزئی از اصول ماست و تا به الان دانشجویان چهار کشور از کشورهای دوست در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =