۳۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۴
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83484387
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه رشت: دفاع مقدس، طلایی‌ترین دوران ایران است

رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت، دوران دفاع مقدس را طلایی ترین دوران تاریخ ایران خواند.

گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان به ایرنا حاکیست؛ آیت الله رسول فلاحتی روز شنبه در گردهمایی هیات امنای مجمع شهرستان های یاران انقلاب اسلامی استان که در سالن اجتماعات مصلای امام خمینی(ره) رشت برگزار شد اظهار کرد: دفاع مقدس طلایی ترین دوران ایران قبل و پس از اسلام است.
وی به اقتدار و فتح الفتوح بزرگ اسلام که در دنیای معاصر نصیب ملت ایران شده است، اشاره کرد و افزود: اسلام توانست بالندگی و دوران طلایی را برای ملت ایران به ارمغان آورد.
امام جمعه رشت با بیان اینکه ایرانی ها اسلام را از اعماق جان پذیرفتند، تصریح کرد: تمام ارزش های متعالی که در اسلام و اهل بیت(ع) مطرح بود در ایران اسلامی شیعه جمع شده است.
آیت الله فلاحتی، بشریت را تشنه معنویت دانست و بیان کرد: بشریت رفع تشنگی معنوی خود را تنها در مکتب اسلام و اهل بیت(ع) پیدا کرده است.
وی ادامه داد: امروز نه تنها شیعیان بلکه تمام مسلمانان و موحدان در سراسر کره زمین به خود می بالند که خداپرست هستند.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه امروز شرک با تمام قوا در مقابل اسلام ایستاده ، خاطرنشان کرد: امروز اسلام متمرکز در اسلام شیعی شده است اما بعضی ها این را نمی فهمند.
آیت الله فلاحتی تنها توجه به مسائل معیشتی و به روزمرگی کشاندن مردم را از برنامه های اتاق فکر عنکبوتی دنیای استکبار عنوان کرد و گفت: راهبران اسلامی نگاه جهان شمول و عمیقی برای ایجاد تمدن اسلامی در راستای سعادت انسان در دنیا و آخرت داشتند بنابراین می طلبد کتاب های شهید مطهری را دوباره مطالعه کنید.
وی با بیان اینکه توجه به الطاف خداوند ارزش ها را متعالی می کند، یادآور شد: یکی از ارزش های متعالی که توانست دستاورد عظیم عزت و اقتدار را نصیب ملت ایران کند در سایه اخلاص، خداباوری و خدامحوری است.
امام جمعه رشت به دو حادثه بزرگ جنگ تحمیلی و فتنه سال ۸۸ در تاریخ انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: دشمن در حادثه سال ۸۸ نابود کردن نظام اسلامی را از درون تدارک دیده بود و مقام معظم رهبری توانست این فتنه را جمع کند.
آیت الله فلاحتی با تاکید بر اینکه توجه به اراده الهی موجب تعالی انسان می شود، اظهار کرد: امروز خدای متعال قلب های جهانیان را متوجه جامعه ایران کرده است.
وی در ادامه خواستار همگانی کردن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه شد و بیان کرد: می خواهیم فساد، بی بندوباری و بی حجابی در جامعه از بین برود بنابراین می طلبد روش امر به معروف و نهی از منکر را به تمام مردم بیآموزید.
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه مردم در انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید شجاع باشند، تصریح کرد: امروز جهاد امر به معروف و نهی از منکر بالاتر از جبهه است.
آیت الله فلاحتی بر فعال کردن مساجد گیلان تاکید کرد و یادآور شد: اذان سه وقت باید در تمام مساجد استان پخش شود زیرا در شهری که یاد خدا و پیامبر(ص) بلند باشد برکت خدا زیاد می شود.
۷۲۹۶/۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =