۳۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۰
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83484365
۰ نفر

برچسب‌ها

کونته: فرهنگ «نفرت» در ایتالیا بدتر از قبل شده است

تهران- ایرنا- «آنتونیو کونته» معتقد است پس از بازگشت وی به سری‌آ ایتالیا، فرهنگ نفرت‌پراکنی در فوتبال این کشور تشدید شده است.

هواداران تیم کالیاری در جریان دیدار دوم سپتامبر مقابل اینتر میلان، «روملو لوکاکو» ستاره سیاهپوست این تیم را هدف حملات و توهین‌های نژادپرستانه قرار دادند.

بدنبال این اتفاق، دوشنبه هفته گذشته شبکه تلویزیونی TopCalcio۲۴، کارشناس فوتبالی خود را برکنار و بابت اظهارات نژادپرستانه وی علیه لوکاکو عذرخواهی کرد.

کونته زمانی که پس از ۲ فصل حضور در لیگ برتر انگلیس در ماه مه هدایت اینتر را عهده‌دار شد، دوران حرفه‌ای خود را بار دیگر در وطنش از سر گرفت.

در این بین، مرد ۵۰ ساله ایتالیایی در آستانه شهرآورد میلان که «شهرآوردی علیه نژادپرستی» نامگذاری شده است، اظهار داشت: بعد از سه سال به ایتالیا برگشتم و همه چیز بدتر شده است؛ یک عالمه تنفر و خشم؛ فقط توهین و نفرت‌پراکنی؛ این موضوع در ایتالیا وجود داشت و حالا بدتر و بدتر شده است.

وی ادامه داد: این فرصت را داشتم که در انگلیس مربی‌گری کنم؛ جایی که هواداران را زندانی می‌کنند و هرگز دوباره به ورزشگاه‌ها راه نمی‌دهند؛ باید در این زمینه پیشرفت کنیم. به همین دلیل در انگلیس خانواده‌ها را در ورزشگاه می‌بینید؛ تکرار می‌کنم: تک تک ما باید پیشرفت کنیم.

سرمربی اینتر در ادامه با انتقاد از رسانه‌ها تاکید کرد: شرایط ایتالیا بی‌نهایت تنزل یافته و تمام ما گناهکاریم؛ از جمله شما (رسانه‌ها) که اینجا نشسته‌اید؛ هیچ‌کس معاف نیست؛ مقاله نوشتن بعد از یک اتفاق و پیوستن به صف افراد منطقی کار آسانی است؛ مقاله‌هایی که بی‌احترامی را پرورش می‌دهند؛ باید به وجدان‌مان رجوع کرده و آن را بازنگری کنیم؛ فکر می‌کنم این موضوع برای آیندگان آموزنده نیست چرا که آنان روبه‌روی مانیتور و صفحه کلید در حال خواندن نفرت و خشونت متولد می‌شوند.

وی در پایان افزود: راه حل ارسال پیام‌های مثبت است؛ به خشونت دامن نزنید و رقابت بد را تشدید نکنید؛ فکر می‌کنم برقراری ارتباط نقش مهمی را در این زمینه ایفا کند چرا که مخاطبان ۲ گزینه دارند؛ می‌توانند محتوای شامل نفرت بخوانند یا مطالب مثبت خوانده و سوار موجی مشخص شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =