۳۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۸
کد خبرنگار: 2298
کد خبر: 83484345
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۰۰۰ جلد کتاب به کتابخانه‌های روستایی ری اهدا شد

شهرری- ایرنا- مدیر اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ری گفت: ۹ هزار جلد کتاب به ارزش ۹۰۰ میلیون ریال از ابتدای امسال تاکنون از سوی اداره فرهنگ و ارشاد به کتابخانه‌های روستایی این شهرستان اهدا شده است.

علی‌اکبر قربانی روز شنبه در حاشیه مراسم رونمایی هفت کتاب در آستان شیخ صدوق ری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: کتابخانه روستای عمادآور بخش مرکزی با ۲ هزار جلد کتاب اهدایی، روستای لپه زنک بخش خاوران چهار هزار، روستای چهل قز بخش خاوران سه هزار جلد کتاب ‌با محتوای علوم دینی، ادبیات، روانشناسی و کمک درسی اهدا شده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۵ هزار نفر عضو کتابخانه‌های عمومی شهرستان ری هستند، عنوان کرد: بروز رسانی و تقویت منابع کتابخانه‌ها از اولویت‌های کتابخانه‌های عمومی است و در این زمینه مشارکت مردم و سازمان‌های دولتی در اجرای سنت حسنه اهدای کتاب موجب بروز شدن منابع و به دنبال آن ترغیب مردم به کتابخوانی می‌شود.

قربانی ادامه داد: انتظار ما از مردم و مدیران دستگاه‌های دولتی این است که کتاب‌های قابل استفاده و مازاد منازل و ادارات خود را برای استفاده عموم مردم به کتابخانه‌های عمومی شهرستان اهدا کنند.

وی با بیان اینکه شهرستان ری هم اکنون دارای ۲۰ کتابخانه و ۲۲۰ هزار جلد کتاب است، ابراز کرد: این میزان کتاب و امکانات جوابگوی نیازهای قشر کتابخوان جنوب پایتخت نیست، باید توسعه کتابخانه‌ها وافزایش کتاب در برنامه مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش قرار گیرد.

قربانی اضافه کرد: بروزرسانی و توسعه کتابخانه‌های عمومی شهرستان نقش بسزایی در افرایش سرانه مطالعه در میان مردم و به ویژه نسل جوان دارد که باید در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، شهرستان ری درجنوب تهران دارای ۲۵ باب کتابخانه است که از این تعداد، ۱۱ باب کتابخانه شهری، ۶ باب روستایی وهشت باب کتابخانه مشارکتی است.

/۶۰۰۳/۷۲۴۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =