۳۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۴
کد خبرنگار: 944
کد خبر: 83484342
۰ نفر

برچسب‌ها

حفظ شعر امکان ابتلا به آلزایمر را کم می کند

بندرعباس- ایرنا- حفظ شعر، محاسبه های ریاضی، خواندن کتاب و حل کردن جدول از کارهایی است که ورزش ذهنی و مغزی محسوب شده و امکان ابتلا به آلزایمر را کم می کند.

دکتر " احمدآقا نگهی" روز شنبه ضمن توصیه های یاد شده در پاسخ به ایرنا درباره تعداد بیماران مبتلا به آلزایمر در هرمزگان گفت: درباره بیماری های تحلیل بَرَنده مغز مانند آلزایمر، هیچ آمار و پایش جغرافیایی وجود ندارد اما روزانه افرادی در سنین مختلف به دلیل ترس یا احتمال ابتلا به آلزایمر و یا مشاهده نشانه های آن، به متخصصان مغز و اعصاب استان مراجعه میکنند.

این متخصص مغز و اعصاب داخلی افزود:امکان ابتلای افراد زیر ۶۰سال به این بیماری بین یک تا دو درصد است اما این احتمال در افراد بالای ۸۰سال به ۴۰درصد افزایش می یابد.

عضو هیات علمی دانشکده پزشکی هرمزگان اضافه کرد:کمبود ویتامین "ب" یا برخی اختلال ها در عملکرد کلیه ها و کبد ممکن است موجب بروز نشانه های آلزایمر شوند و برخی بیماری ها مانند افسردگی، تومور مغزی یا سل مغزی نیز علائم آلزایمر را تقلید میکنند.

آلزایمر شایع‌ترین نوع زوال عقل است که حافظه، افکار، مهارت‌های کلامی و قضاوت، درک مطلب و به طور کلی عملکرد شناختی بیمار را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

بیست و یکم سپتامبر (۳۰شهریور) به منظور افزایش آگاهی در مورد آلزایمر و یادآوری روش‌های پیشگیری از این بیماری، روز جهانی آلزایمر نام گرفته است.
شعار امسال، مرا به خاطر بیاور " Remember Me" انتخاب شده است.

۲۰۹۴ /۶۰۴۸

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =