نوسازی و ساماندهی مراکز تجاری مهم و تاریخی تبریز باید سریع‌تر انجام شود

تبریز - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: نوسازی و ساماندهی مراکز تجاری مهم و تاریخی تبریز باید در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود.

به گزارش ایرنا، حبیب امین زاده روز شنبه در جلسه کارگروه صنعت، معدن و تجارت پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی افزود: هیات امنا و مجموعه ساکنان مراکز تجاری باید نسبت به شناسایی نقاط ضعف این مراکز اقدام و گزارش های کارشناسی و پیشنهادات اجرایی خود را برای پیگیری به کارگروه صنعت معدن و تجارت پدافند غیرعامل استان ارسال کنند.

وی بازدید ادواری از مراکز تجاری مهم و تاریخی تبریز در حضور کارشناسان سازمان صمت و دیگر سازمان های مرتبط را خواستار شد و اظهار داشت: پای کار بودن هیات امنای این مراکز که اغلب هم عمر مفید آن ها بسر آمده، لازم است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: کوچکترین سستی در اجرای سیاست های پیشگیرانه پدافند غیرعامل منجر به تحمیل هزینه های جانی و مالی بسیار بزرگ می شود.

امین زاده، با بیان اینکه هزینه اجرای پدافند غیرعامل برابر با یک دهم زیانی است که از جانب حوادث متوجه ما می شود، ادامه داد: بررسی برخی حوادث نشان از عدم رعایت برخی موارد پیشگیرانه پیش پا افتاده مانند نصب نابجا و غیراستاندارد یک کپسول آتش نشانی در یک مجموعه صنعتی است.

وی از مدیران واحدهای صنعتی و معدنی خواست تا در هفته پدافند غیرعامل امسال ( ۸ تا ۱۴ آبان ) نسبت به فرهنگ سازی سیاست های پدافند غیرعامل و انجام دوره های آموزشی در حضور مدیران و کارکنان مجموعه خود اقدام کنند.

در این جلسه میزان آمادگی صنایع آذربایجان شرقی مانند کلر پارس، ایران خودرو تبریز و مجتمع تجاری و قدیمی امام خمینی (ره) تبریز در برابر حوادث بررسی شد.

۸۰۲۳/۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =