خانواده‌ها در خصوص سالمندان آموزش ببیند

مراغه - ایرنا - معاون فرماندار مراغه گفت: نقش و جایگاه سالمندان بر کسی پوشیده نیست و تمامی دستگاه‌ها اجرایی و سازمان‌های مردم نهاد باید فرهنگ احترام به سالمندان را در جامعه نهادینه کنند.

به گزارش ایرنا، موسی شعفی روز شنبه در جلسه شورای سالمندان شهرستان اظهار داشت: خانواده ها باید در خصوص سالمندان و وضعیت و مشکلات آنها آموزش های لازم را فرا گیرند.

وی افزود: در این زمینه برای دستگاه های مختلف وظایفی تعریف شده و  آنها باید طبق آن وظایف اقدامات مورد نیاز را انجام دهند.
وی به فرهنگ احترام به سالمندان در هر جامعه ای اشاره کرد و گفت: سالمندی بخشی از زندگی است و باید به بهترین نحو ممکن سپری شودکه دستیابی به این مهم نیاز به برنامه های کارآمد و تقویت زیر ساخت ها دارد.
شعفی اضافه کرد: احیای هویت فرهنگی، استفاده از تجربیات سالمندان در زمینه های مختلف و توانایی بخشیدن به سالمندان با تکیه بر برنامه های فرهنگی می تواند در خودباوری سالمندان و افزایش اعتماد به نفس آنها و جلوگیری از سالمندآزاری تاثیر بسزایی داشته باشد.

رییس اداره بهزیستی مراغه نیز در این جلسه افزود: امسال همزمان با هفته جهانی سالمند (سوم تا نهم مهر ماه) با همکاری سازمان ها و دستگاه های شهرستان برنامه های متنوعی برگزار می شود.
شهین صادقی افزود: در این هفته در مراکز توانبخشی بهزیستی تمامی خدمات برای سالمندان رایگان است.
به گزارش ایرنا، هم اکنون حدود ۱۵ هزار نفر از خدمات اجتماعی و حمایتی بهزیستی در مراغه برخوردار هستند.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است
۳۰۷۷/۹۸۸۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =