فوتوالی ایران نایب قهرمان جهان شد

تهران- ایرنا- تیم ملی فوتوالی ایران در مسابقاتی قهرمانی جهان این رشته که در تایلند برگزار شد با شکست برابر فرانسه به عنوان نایب قهرمانی رسید.

 ملی‌پوشان فوتوالی کشورمان در دیدار فینال رقابت‌های جهانی، با شکست برابر فرانسه به مقام نایب‌قهرمانی این دوره از مسابقات رسیدند. این دیدار در هوای بارانی شهر بانکوک پایتخت تایلند برگزار شد و نماینده ایران در نهایت با نتیجه ۲ بر صفر  ( ۱۸-۱۲ و ۱۸-۱۰) نتیجه را مقابل قهرمان اروپا واگذار کرد.

لازم بذکر است عنوان نایب قهرمانی تیم ملی فوتوالی ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۹، بهترین نتیجه کشورمان از آغاز فعالیت این رشته در ایران است. ملی‌پوشان فوتوالی در مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های جهانی تایلند، ویتنام را شکست دادند و به فینال راه یافتند. تیم ایران در آن دیدار با نتیجه ۱۸ بر ۷ و ۱۸ بر ۱۱ پیروز شد.

فوتوالی را می‌توان آمیخته‌ای از چند ورزش والیبال، فوتبال و سپک تاکرا دانست چون قانون‌های این رشته ورزشی، شبیه والیبال است اما بازیکن این رشته باید با پا توپ را وارد زمین حریف کند.

سواحل «ریودوژانیرو» برزیل زادگاه فوتوالی است؛ جایی که مردم برزیل در فوتبال و والیبال این قدر به تکامل رسیده‌اند که این ۲ ورزش را با هم مخلوط کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =