پیش‌دبستانی در مناطق دو زبانه و حاشیه شهرها اجباری است

تهران - ایرنا - معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: اگرچه دوره پیش دبستانی اجباری نیست اما در مناطق دو زبانه و حاشیه شهرها میانگین پوشش الزام شده و نوآموزان باید از این پوشش تحصیلی بهره‌مند شوند.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه و آموزش، «رضوان حکیم زاده» روز شنبه در حاشیه نشست خبری محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش به خبرنگاران اظهار داشت: اکنون میانگین پوشش نوآموزان پیش دبستانی در کشور رقم بالایی است و تلاش های زیادی صورت گرفته که این رقم هرساله بیشتر شود.

وی تصریح کرد: ما معتقدیم که باید شرایط برابری برای این نوآموزان پیش بینی شود تا آنها در این مناطق بتوانند از پوشش تحصیلی دوره پیش دبستانی بهره مند شوند.

حکیم زاده با بیان اینکه میانگین پوشش پیش دبستانی در استان های مختلف متفاوت است، اظهار داشت: در استان خوزستان ۱۰۰ درصد، سیستان و بلوچستان ۹۰ درصد و برخی از استان ها نیز از میانگین کشوری بیشتر است. اگرچه تلاش می کنیم با حمایت دولت پوشش پیش دبستانی را افزایش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: دوره پیش دبستانی در مجموع شامل دو نوع دولتی و غیردولتی می شود که در دولتی با مشارکت مردم و با توجه به شرایط منطقه درصدی از مشارکت به رسمیت شناخته شده است.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش بیان داشت: طبق فرمولی که در آموزش ابتدایی وجود دارد، اکنون برای مناطق محروم، دو زبانه و حاشیه شهرها سهم مشارکت مردم به صفر می رسد اما با توجه به شرایط مناسب در دیگر مناطق سهم مشارکت مردم از صفر تا ۶۰ درصد است./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =