۴۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای احیای بوم‌سازگان زاگرس

تهران- ایرنا- رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در سال جاری ۴۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای احیای بوم‌سازگان زاگرس از محل صندوق توسعه ملی تخصیص یافته است.

خلیل آقایی در سیزدهمین جلسه بوم‌سازگان زاگرس افزود: در سال جاری ۴۸۰ میلیارد تومان برای احیای بوم‌سازگان زاگرس از محل صندوق توسعه ملی اعتبار تخصیص داده شده است تا با اقدامات بهداشتی، پرورشی، بذرکاری، بذرگیری و نهال کاری به احیا و توسعه این جنگل‌ها کمک کند.

وی اظهار داشت: ما در کنار تشکیل ستاد آبخیزداری و ستاد جنگل‌های هیرکانی و زاگرسی، ستاد مرتع و بیابان را هم تشکیل خواهیم داد تا به طور جدی به همه مسایل و مشکلات منابع طبیعی پرداخته شود.
رئیس سازمان جنگل‌ها در ادامه خاطرنشان کرد: اثربخشی طرح‌های منابع طبیعی و آبخیزداری در اغلب استان‌ها در یکی دو سال اخیر آشکار شده است و اکنون استانداران بدنبال تزریق بودجه به منابع طبیعی هستند تا اقدامات تاثیرگذار از سوی منابع‌طبیعی استمرار داشته باشد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در ادامه به استان ایلام اشاره داشت که اقدامات آبخیزداری در «دره ارغوان» سبب شد تا شهر ایلام از خسارات سیل در امان بماند و این باور و یکسری عوامل دیگر دست به دست هم داد تا استاندار این استان در سال جاری ۵ میلیارد تومان اعتبار برای پیشگیری و اطفای حریق جنگل‌ها و مراتع ایلام اختصاص دهد.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در سیزدهمین جلسه بوم سازگان زاگرس یکبار دیگر بر توسعه و غنی‌سازی جنگل‌های زاگرس با استفاده از کاشت نهال و بذر و حفظ ذخیره‌گاه‌های جنگلی تاکید کرد و افزود: با استفاده و بهره‌گیری از ظرفیت‌های بند ب ماده ۲۹ زمینه بیش از پیش برای مشارکت مردم در منابع طبیعی فراهم شد.

اجرای طرح کاداستر، پیشگیری از تداخلات منابع طبیعی با مستثنیات مردم و تقویت نیروهای حفاظتی در حوزه زاگرس از دیگر مواردی بود که در این نشست مورد تاکید قرار گرفت.

آقایی به دو نشست پر اهمیت جنگل‌های زاگرس با حضور وزیر جهاد کشاورزی و رئیس کمیسیون تلفیق و بودجه مجلس در سال جاری اشاره کرد و گفت: مسئولین و تصمیم‌گیران بر اهمیت موضوع نجات جنگل‌های زاگرس تأکید دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =