تاخیر در تدوین طرح جامع گردشگری سمنان پذیرفتنی نیست

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: باتوجه به جاذبه‌های تاریخی، مذهبی و طبیعی در منطقه ، تاخیر در تدوین طرح جامع گردشگری استان پذیرفتنی نیست.

علیرضا آشناگر شنبه در نشست کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان سمنان در سالن غدیر استانداری افزود: تمامی نقاط استان سمنان از جمله منطقه بسطام ظرفیت‌های قابل توجهی برای رونق اقتصادی با استفاده از ظرفیت گردشگری دارد که تاکنون از این توانمندی‌ها برای توسعه کسب و کار اقدام نشده است.
وی اضافه کرد: براساس بازدیدهای انجام شده، ظرفیت‌های گردشگری شهر بسطام و اطراف آن بی‌نظیر است ،باید هرچه سریع‌تر محورهای توسعه گردشگری در استان سمنان مشخص شده و برای اینکه از وضع موجود به بهترین شکل استفاده شود طرح جامع گردشگری تدوین گردد.
استاندار سمنان تصریح کرد: تبدیل استان سمنان از معبر به مقصد گردشگری نباید در حد شعار باقی بماند.
آشناگر اضافه کرد: برگزاری نشست‌های متعدد آفت است ؛ باید با حذف نشست‌های غیرضرور، وقت مدیران کل دستگاه های اجرایی گرفته نشود.
وی ادامه داد: اجرای طرح‌های پژوهشی بر اساس هشت رویکرد اصولی استان باید مورد توجه باشد و از دیدگاه های استادان دانشگاه در این بخش استفاده شود.
استاندار سمنان تصریح کرد: هر نوع پرداخت به پژوهشگران در اجرای طرح‌های پژوهشی باید با تایید این کارگروه انجام شود ، نباید برای هر پژوهشی بدون مطالعه اعتبار پرداخت شود.
کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری ۱۲ عضو ثابت و ۱۱ عضو متغییر دارد.
در این نشست حشمت الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و جمعی از مسئولان دستگاه های اجرایی استان حضور داشتند.
۷۳۳۹/۶۱۶۷

اخبار مرتبط