شکل گیری جبهه های مقاومت منطقه از برکات دفاع مقدس است

ایلام- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: شکل گیری جبهه های مقاومت و مبارزه با گروهک های تروریستی یکی از دستاوردهای دفاع مقدس ملت بزرگ ایران برای کشورهای منطقه است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار روز شنبه در دیدار با جمعی از فرماندهان و پرسنل نظامی استان ایلام اظهار داشت: روزگاری دشمنان سودای حکومت رژیم غاصب اسرائیل بر منطقه خاورمیانه را داشتند اما به برکت انقلاب اسلامی و ترویج روحیه ایثار و شهادت و مبارزه با استکبار جهانی، جبهه های مقاومت در منطقه تعیین کننده نقشه خاورمیانه هستند.

وی افزود: همچنین برگزاری گسترده و ایمن راهپیمایی بزرگ اربعین که در واقع زمینه ساز ظهور حضرت حجت (عج) است نیز دنیا را متوجه اقتدار و مدیریت عالی جمهوری اسلامی ، عظمت همبستگی و اتحاد جامعه شیعیان، مسلمانان و حتی غیرمسلمانان کرده که باز هم این اجتماع بزرگ مردمی از برکات دفاع مقدس است.

امام جمعه ایلام به موضوع جنگ تحمیلی اشاره کرد و یادآور شد: این جنگ در واقع برای رزمندگان ایرانی معامله با خدا و دفاع از اسلام و میهن بود که ایثارگران و رزمندگان بدون منت و چشمداشت به این وادی مقدس پای گذاشتند و استقامت و جانفشانی آنها مایه عزتمندی و اقتدار ایران کنونی در عرصه های داخلی و خارجی شد.

کریمی تبار گفت: هرچند در ظاهر جنگ تحمیلی و دفاع مقدس تمام شده اما با توجه به تحرکات دشمن اکنون ما در برهه ای از زمان قرار داریم که مبارزه با بیکاری، فساد، تورم، خلع ید دشمنان داخلی و خارجی، مبارزه با کسانی در صدد ضربه زدن و هتک حرمت انقلاب اسلامی هستند نیز جنگ محسوب می شود.

وی با اشاره به گفتار مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دفاع مقدس یک گنجینه تمام نشدنی و پنهان است، تاکید کرد: مدارس و دانشگاه ها بهترین اماکن برای تبیین دستاوردها و اهداف دفاع مقدس و آشنایی نسل های بعد از جنگ با موضوع دفاع مقدس است.

کریمی تبار اظهار داشت: نسل های کنونی باید بدانند که اقتدار و عظمت و نیز امنیت ایران اسلامی حاصل رشادت و فداکاری شهدا و ایثارگرانی است که با رفتن به جبهه های نبرد هیمنه پوشالی رژیم بعث و ائتلاف جامعه جهانی علیه ایران را در هم شکستند و سرنوشت جنگ را با وجود کمبود نفرات و تجهیزات اما با اتکا به نیروی ایمان و خودباوری به سود انقلاب اسلامی تغییر دادند و جهان را وادار به تسیلم کردند.

وی در مورد موضوع اربعین نیز توضیح داد: امسال پیش بینی ها بر افزایش تردد زائران به واسطه حذف ویزا خبر می دهد که باید با توجه به ظرفیت اسکان، پذیرایی و زیرساخت های موجود زائران به استان ایلام پذیرش شوند و در مبادی ورودی به استان حجم ورود زائران به ایلام مدیریت شود.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام از فرماندهی نیروی انتظامی خواست برای جلوگیری از هرگونه مشکلی در مورد افزایش جمعیت زائران با مسئولان استان های همجوار هماهنگی های لازم در مورد ظرفیت مشخص پذیرش زائران به استان ایلام صورت بگیرد و توسط استان های همسایه ایستگاه های صلواتی برای زائران در ورودی های منتهی به استان ایلام دایر شود.

اجرای ۶۰ ویژه برنامه به محوریت گفتمان ولایت فقیه در ایلام

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام نیز گفت: در هفته دفاع مقدس ۶۰ ویژه برنامه با محوریت گفتمان ولایت فقیه در استان برگزار می شود که رژه نیروهای مسلح، دیدار با خانواده های شهدا، جشنواره ره آورد سرزمین نور، افتتاح طرح های محرومیت زدایی و پروژه های عمرانی، بازسازی عملیات محرم در بوستان جنگلی چقاسبز و ... از جمله برنامه های این هفته است.

سردار جمال شاکرمی افزود: امسال در کنار پیشکسوتان دفاع مقدس و مسئولان در ویژه برنامه هایی به بررسی دفاع مقدس و دستاوردهای آن از نگاه جوانان، دانشجویان، دانش آموزان، نخبگان و نسل بعد از جنگ پرداخته می شود.

 فرمانده نیروی انتظامی استان ایلام هم گفت: امسال با توجه به اینکه حجم زیادی از زائران اربعین به استان ایلام می آیند برای حفظ امنیت و سلامت آنها تدابیری اندیشیده شده که در این راستا به همکاری سایر دستگاه ها و نیز عامه مردم نیاز داریم تا میزان مشکلات و تصادفات جاده ای در اربعین امسال در مقایسه با سال های گذشته به کمترین میزان برسد و رایزنی شده که امسال مدیریت راه های استان ایلام با نیروی انتطامی استان باشد.

 فرمانده مرزبانی استان ایلام هم اظهار داشت: جنگ تحمیلی هرچند خسارات و ویرانی های زیادی برجای گذاشت و موجب تلفات سنگین انسانی شد اما برکات و دستاوردهای آن نیز در سال های بعد از جنگ تاکنون هویدا بوده که افزایش توان دفاعی و نظامی کشور حاصل دفاع مقدس است.

به گزارش ایرنا، در این همایش که با حضور فرماندهان و جمعی از پرسنل سپاه امیرالمومنین (ع)، ناجا و مرزبانی برگزار شد، از خانواده حسین محمدی شهید نیروی انتظامی که سال ۶۳ در منطقه ماربره و به علت بمباران هوایی رژیم بعث به درجه رفیع شهادت نائل آمده بود، تجلیل شد.

اعضای حاضر در همایش نماز ظهر و عصر را به امامت نماینده ولی فقیه در استان ایلام اقامه کردند.

۷۱۷۲/۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =