۳۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۳
کد خبرنگار: 2784
کد خبر: 83484146
۰ نفر

برچسب‌ها

تکمیل پروژه‌های اولویت‌دار تا پایان دولت دوازدهم در زنجان

زنجان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت: بر اساس تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیر هیات دولت بر تکمیل پروژه‌های مهم و اثرگذار، شناسایی طرح ها در این استان در دستور کار قرار گرفته است.

فرامرز نیک‌سرشت روز شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان زنجان افزود: رئیس جمهوری پس از این دیدار با ابلاغ بخشنامه‌ای از تمام استانداران خواسته تا سه پروژه شاخص و مهم استان خود را جهت پیگیری فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی معرفی کنند.

وی خاطرنشان کرد: مطالبه عمومی مردم، بهره‌برداری ظرف ۲ سال آینده، سطح اثرگذاری در شعاع ملی و یا حداقل استانی و مشارکت بخش خصوصی از مهم‌ترین ویژگی‌های این پروژه‌ها است که باید با این نگاه، انتخاب و معرفی شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز با اشاره به اولویت‌های ابلاغی دولت، گفت: پروژه‌ها باید از میان برنامه‌های توسعه‌ای , مطالبه عمومی مردم استانباشد و بار مالی برای دولت ایجاد نکند و حداکثر تا پایان دولت نیز به بهره‌برداری برسد.

ناصر فغفوری اظهار داشت: تکمیل شرکت پتروشیمی و تعیین تکلیف پسماند روی از جمله پروژه‌هایی است که مطالبه مردم محسوب می‌شود.

رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان نیز با بیان اینکه با اجرای برخی پروژه‌ها می‌توان سایر بخش‌ها را نیز توسعه داد، گفت: برای مثال؛ ارزش محتوای فلزی پسماند روی، یک میلیارد دلار بوده و پروژه‌ای سودده محسوب می‌شود.

داود مرادخانی افزود: با تعیین تکلیف پسماند روی می‌توان پروژه‌های سایر بخش‌ها مانند راه‌آهن، کشاورزی و صنعت را نیز تکمیل و توسعه داد.

وی اظهار داشت: بر این اساس می‌توان پروژه‌هایی را انتخاب و معرفی کرد که به تکمیل سایر بخش‌ها نیز کمک کند.

به گزارش ایرنا، در دیدار اعضای کابینه با رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت هفته دولت سال جاری، ایشان فرمودند که ۲ سال آینده، صَرف تکمیل پروژه‌های اثرگذار و مهم باشد به‌گونه‌ای که تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسند.

هیات دولت نیز پس از این دیدار با ابلاغ بخشنامه‌ای از استان‌ها خواسته تا سه پروژه شاخص با ویژگی‌ها و اولویت‌های مورد اشاره در این بخشنامه را معرفی کنند.

۳۴ پروژه در مرحله اول، معرفی شده که ۲۱ مورد آن به استان برگشت داده شده و از بین آن‌ها باید سه پروژه شاخص، انتخاب و به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور، معرفی شود.

۹۵۵۶/۳۰۸۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =