شعبانی چهارمین حذفی ایران در اوزان المپیکی

تهران - ایرنا - «علی شعبانی» آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم ایران از دور رقابت‌های قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان در قزاقستان حذف شد. پیش از این نیز نمایندگان وزن‌های المپیکی ۶۵، ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم حذف شدند.

پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان و کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، از ۲۸ شهریور ماه آغاز شده و تا ۳۱ همین ماه در شهر نورسلطان در کشور قزاقستان ادامه خواهد یافت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم «علی شعبانی» در دور نخست «ابراهیم جیفتجی» قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از ترکیه را ۹ بر یک شکست داد. وی در مرحله بعد برابر «الیزبار اودیکادزه» دارنده مدال برنز جهان از گرجستان با نتیجه ۱۱ بر ۸ شکست خورد.

این حریف گرجستانی در مرحله نیمه نهایی برابر «شریف شریف‌اف» دارنده مدال طلای جهان و المپیک از جمهوری آذربایجان مغلوب شد تا شعبانی در وزن المپیکی ۹۷ کیلوگرم از دور رقابت‌ها حذف شود.

پیش از این نیز «یدالله محبی» در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، «رضا افضلی» در وزن ۷۴ کیلوگرم و «امیرمحمد یزدانی» در وزن ۶۵ کیلوگرم که اوزان آنها المپیکی است، از دور رقابت‌ها حذف شده‌ بودند.

به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد ایران برای کسب سهمیه المپیک در این وزن‌ها باید در مسابقات کسب سهمیه قاره‌ای و جهانی حضور یابد. کشتی آزاد ایران توسط «رضا اطری» در وزن ۵۷ کیلوگرم و «حسن یزدانی» در وزن ۸۶ کیلوگرم ۲ سهمیه المپیک کسب کرده است.

در چهار وزن پایانی که امروز برگزار شد «حسن یزدانی» در وزن ۸۶ کیلوگرم و «بهنام احسان‌پور» در وزن ۶۱ کیلوگرم به نیمه‌نهایی راه یافتند. «بهمن تیموری» در وزن ۷۹ کیلوگرم باید منتظر باشد تا حریف ازبکستان به فینال راه‌یابد تا فردا در جدول شانس مجدد برای کسب مدال برنز به مصاف حریفان برود.

تاکنون «رضا اطری» آزادکار وزن ۵۷ کیلوگرم با ایستادن در رده پنجم این وزن نخستین سهمیه المپیک کشتی آزاد را گرفت. «علیرضا کریمی» به فینال وزن ۹۲ کیلوگرم راه یافته و «یونس امامی» به دیدار رده‌بندی وزن ۷۰ کیلوگرم رسیده است.

۶ نفر برتر اوزان المپیکی یعنی ۵۷، ۶۵، ۷۴، ۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم در پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان در قزاقستان سهیمه بازی‌های المپیک را کسب می‌کنند.

اتحادیه جهانی کشتی ۵ مسابقه گزینشی دیگر را نیز برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ در نظر گرفته که شامل یک رقابت در هر قاره (رقابت‌های گزینشی قاره آسیا روزهای ۸ تا ۱۰ فروردین ماه سال ۹۹ در «شی آن» چین) و رقابت‌های گزینشی جهانی روزهای ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت سال ۹۹ در شهر صوفیه پایتخت کشور بلغارستان است.

با توجه به اعلام اتحادیه جهانی در هر وزن ۱۶ کشتی گیر مجوز حضور در بازی‌های المپیک را خواهند گرفت که این نفرات از بین کشتی‌گیران برتر رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان و پنج مسابقه گزینشی فوق انتخاب خواهند شد.

رقابت‌های کشتی در بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن روزهای ۱۲ تا ۱۸ مرداد سال ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha