۳۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۱
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83484104
۰ نفر

برچسب‌ها

چین بزرگ‌ترین بازار جهانی ربات‌های صنعتی

پکن- ایرنا- چین با فروش ۱۵۶ هزار دستگاه ربات در سال ۲۰۱۸، همچنان بزرگ‌ترین بازار ربات‌های صنعتی جهان است.

چاینا دیلی روز یکشنبه گزارش کرد در حالی که مجموع فروش جهانی این‌گونه ربات‌ها، نسبت به سال قبل با کاهش ۱/۷ درصدی مواجه شده است در مقابل فروش تولیدکنندگان چینی نسبت به سال گذشته ۱۶/۲ درصد رشد داشته است.

بر اساس گزارش اخیر فدراسیون بین‌المللی رباتیک، در سال گذشته حدود ۱۵۴ هزار دستگاه ربات در چین نصب شده که حدود ۳۶ درصد از آمار کل جهانی را شامل می‌شود.

ارزش دستگاه‌های نصب شده در چین در مجموع به ۵۴ میلیارد دلار می‌رسد که نسبت به سال ۲۰۱۷ میلادی ۲۱ درصد رشد داشته است این نخستین باری است که این فدراسیون گزارش سالانه جهانی خود را در چین منتشر می‌کند.

چین از کشورهای پیشرو در زمینه صنعت رباتیک جهان محسوب می شود این کشور ابتدای شهریور سال جاری نیز ‌برای نخستین بار میزبان مسابقات بین‌المللی ربات‌های خودگردان با نام رسمی مسابقات دوی ربات‌ها (Running Robots Game ۲۰۱۹) در پکن بود.

در این مسابقه دو روزه که با حضور بیش از ۳۰ تیم دانشجویی از سراسر جهان برگزار شد، ربات‌ها می‌بایست ظرف مدت هشت دقیقه وظایف از پیش تعیین شده‌ای را در یک مسیر با سرعت هرچه بیشتر انجام می‌دادند. 

این رویداد در دو سبک آزاد و استاندارد برگزار و علاوه بر سنجش مهارت‌ها؛ تراشه‌ها و الگوریتم‌های نصب شده روی ربات‌ها هم ارزیابی شد.

هدف این دست رقابت‌ها ایجاد بستری جهانی برای تعمق بیشتر جوانان بر مباحثی از جمله هوش مصنوعی، طراحی تراشه‌ها و کنترل رباتیک عنوان شده است.

توسعه‌ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ربات‌ها به منظور گسترش بیشتر استفاده از هوش مصنوعی در زندگی روزمره از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات بود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =