دهن کجی شاخص بورس به تحریم‌های بانکی

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه) سه هزار و ۵۴۵ واحد افزایش داشت و در نهایت این شاخص به رقم ۲۹۷ هزار و ۷۱۲ واحد رسید.

در معاملات امروز بیش از چهار میلیارد و ۳۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۵ هزار و ۵۴۳ میلیارد ریال در ۳۷۲ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ۵۱۹ واحد افزایش به ۸۵ هزار و ۷۶۶ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۱۷ واحد رشد به ۵۷ هزار و ۴۱۲ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز چهار هزار و ۸۲۸ واحد افزایش به رقم ۳۴۲ هزار و ۶۷۳ واحد رسید، شاخص بازار اول دو هزار و ۸۰۷ واحد و شاخص بازار دوم ۶ هزار و ۱۷۷ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۳۴۹ واحد، گروه مپنا (سهامی عام) (رمپنا) با ۲۹۵ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۲۶۸ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۱۶۹ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۱۴۳ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۱۳۶ واحد و پالایش نفت تهران (شتران) با ۱۱۹ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل فولاد خراسان (فخاس) با ۸۷ واحد، بانک اقتصاد نوین (ونوین) با ۷۱ واحد و بانک پارسیان (وپارس) با ۴۴ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک صادرات ایران، سایپا، ایران خودرو، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت تهران و بانک پارسیان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک ها در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۶۵۹ میلیون برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۵۳۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۶۶ واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۹۵۲ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۲۱۳ هزار برگه سهم به ارزش بیش از هشت هزار و ۱۷۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها، پتروشیمی مارون (مارون)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)،  قاسم ایران (قاسم)، س. توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) و بیمه کوثر (کوثر) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) و گروه کارخانجات صنعتی تبرک (تبرک) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha