۸۸۰  ویژه برنامه هفته دفاع مقدس در چهارمحال و بختیاری اجرا می‌شود

شهرکرد- ایرنا- فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس۸۸۰ ویژه برنامه دفاع مقدس در ۴۷ حوزه محوری در استان اجرا می‌شود.

سردار علی محمداکبری روز شنبه در نشست خبری برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: اجرای رژه، دیدار با خانواده شهدا و تکریم مقام ایثارگران، تکریم مقام شهیدان، غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا و برگزاری نشست‌های تبیینی و معرفت‌افزایی با محوریت دفاع مقدس از جمله این برنامه‌هاست. 

وی با بیان اینکه دفاع مقدس مختص قشر و یا گروه خاصی نیست، تصریح کرد: در سال‌های جنگ تحمیلی همه اقشار، گروه‌ها، مذاهب و نهادها مختلف در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشتند.

اکبری با اشاره به شعار «ما پیروزیم» سی و نهمین سالگرد آغاز دفاع مقدس در کشور، افزود: این شعار چراغ راهی برای تداوم راه شهدای انقلاب اسلامی و ۸ سال دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری، تثبیت انقلاب اسلامی را از دستاوردهای پیروزی جنگ ساله کشور دانست و گفت: پیروزی در دفاع مقدس انقلاب اسلامی را برای همیشه بیمه و قدرت بازدارندگی ما را در برابر استکبار جهانی تقویت کرد.

محمد اکبری خاطرنشان کرد: حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، ترویج فرهنگ انقلابی، تقویت روحیه ولایتمداری و ترویج روحیه جهاد، خودباوری دینی و ملی از جمله اهداف برگزاری برنامه‌های دفاع مقدس به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه اینکه به قدرت برتر در منطقه تبدیل شده است، افزود: امروز دشمن به این نتیجه رسیده است که ایران اسلامی از اقتدار لازم برخوردار شده است و به مقتدرترین کشور منطقه تبدیل شده است.

اکبری اظهار داشت: دشمن می‌داند اگر امروز یک موشک به سمت این کشور پرتاب کند ۱۰ موشک جواب می‌گیرد.

فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری با تاکید بر تبیین فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل‌های سوم و چهارم انقلاب، افزود: نسل‌های جدید از آنجا که سالهای دفاع مقدس را درک نکردند، ضروری است تا بیش از پیش با ارزش‌های این دوران آشنایی پیدا کنند.

به گزارش ایرنا، ۳۱ شهریور سالروز آغاز جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه عراق علیه جمهوری اسلامی ایران با عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است و از ۳۱ شهریور تا ۶ مهر ادامه دارد.

چهارمحال و بختیاری در ۸ سال دفاع مقدس بیش از دو هزار و ۴۰۰ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده است.

۷۳۶۳/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =