صعود یزدانی و احسان‌پور و شکست لحظه آخری تیموری

تهران - ایرنا - «حسن یزدانی» و «بهنام احسان‌پور» آزادکاران وزن‌های ۸۶ و ۶۱ کیلوگرم به مرحله یک چهارم نهایی پیکارهای قهرمانی جهان صعود کردند و «بهمن تیموری» در نخستین مبارزه برابر حریف ازبکستانی مغلوب شد.

پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان و کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، از ۲۸ شهریور ماه آغاز شده و تا ۳۱ همین ماه در شهر نورسلطان در کشور قزاقستان ادامه خواهد یافت.

مبارزه‌های مقدماتی وزن‌های ۶۱، ۷۹، ۸۶ و ۹۷ کیلوگرم امروز (شنبه) برگزار می‌شود که «بهنام احسان‌پور»، «بهمن تیموری»، «حسن یزدانی» و «علی شعبانی» نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان می‌روند.

در وزن ۸۶ کیلوگرم که ۴۳ نفر حضور دارند، «حسن یزدانی» پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر «جیم اسپینال» از پورتوریکو را مغلوب کرد. وی در دور سوم با نتیجه ۹ بر ۲ و ضربه فنی «استفان ورب» دارنده مدال برنز جهان از مجارستان را از پیش رو برداشت.  یزدانی در دور چهارم و در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف برنده کشتی میان «نایفونوف» دارنده مدال طلا از روسیه و «شاپیف» از ازبکستان می رود.

در وزن ۹۷ کیلوگرم «علی شعبانی» در دور اول «ابراهیم جیفتجی» قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از ترکیه را ۹ بر یک شکست داد. وی در مرحله بعد برابر «الیزبار اودیکادزه» دارنده مدال برنز جهان از گرجستان با نتیجه ۱۱ بر ۸ شکست خورد و باید منتظر  باشد تا در صورت راهیابی حریفش در فینال، فردا (یکشنبه) در جدول شانس مجدد و برای کسب مدال برنز و سهمیه المپیک به مصاف حریفان برود.

«شریف شریف‌اف» قهرمان جهان و المپیک از جمهوری آذربایجان،   «والری آندریتسف» کشتی‌گیر عنوان‌دار اوکراینی و «کایل اسنایدر» قهرمان جهان و المپیک از آمریکا در گروه شعبانی حضور دارند. در این وزن ۲۶ نفر شرکت کرده‌اند.

در وزن ۶۱ کیلوگرم ۲۵ نفر حضور دارند، «بهنام احسان‌پور»  پس از استراحت در دور نخست در دور دوم «رجب توپال» دارنده مدال برنز اروپا از ترکیه را ۶ بر ۳ شکست داد و در دور بعد به مصاف «احمدنبی گوارزاتیلوف» دارنده مدال برنز جهان از جمهوری آذربایجان می‌رود.

در وزن ۷۹ کیلوگرم «بهمن تیموری» پس از استراحت در دور نخست در دور بعد برابر «رشید قربان‌اف» دارنده مدال برنز جهان از ازبکستان در حالی که تا یک دقیقه به پایان کشتی از حریف پیش بود در نهایت مبارزه ۱۳ بر ۱۰ مبارزه را واگذار کرد و باید منتظر حضور حریفش در فینال باشد تا در جدول شانس مجدد به مصاف حریفان برود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha