هلال احمر در ۴ پایانه مرزی خراسان رضوی به زائران اربعین خدمات‌ رسانی می کند

مشهد- ایرنا- ۴۲ نفر از نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی امسال از ۱۳ تا ۳۰ مهرماه به مدت ۱۷ روز در چهار پایانه مرزی استان برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی مستقر می شوند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی روز شنبه در سفر به شهرستان تایباد با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا افزود: امسال برای بهتر برگزار کردن همایش پیاده‌روی اربعین حسینی ۸۱ دستگاه آمبولانس نیز به شهرهای عراق از جمله به سامراء، نجف، کاظمین و کربلا و نیز در طول مسیر عزاداران در کشور عراق اعزام شده است.

اسماعیل بهمن آبادی ادامه داد: در این مدت هزار و ۵۳۶  پزشک متخصص و عمومی و پرستار و نیز ۱۴۰ مترجم برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی در کشور عراق مستقر می شوند و به زائران اربعین حسینی اعم از ایرانی و غیر ایرانی خدمات رسانی می کنند.

وی گفت: سال گذشته نیز ۱۷۵ نفر - روز پزشک و پرستار به ۷۱۰ زائر اربعین حسینی در پایگاه مرزی دوغارون به مدت ۱۲ روز به صورت سرپایی و انتقال به مراکز درمانی خدمات ارائه کردند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت:پارسال خدمات دارویی این جمعیت به زائران اربعین حسینی ۱۱۳ میلیون ریال هزینه در بر داشت که امید است امسال با توجه ویژه خیران در این راستا خدمت رسانی در این حوزه بهتر از قبل انجام شود.

شهرستان تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.
۷۴۹۴/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =