هفته فیلم فنلاند برای اولین بار در ایران برگزار می‌شود

تهران - ایرنا - هفته فیلم فنلاند به همت موسسه «هنر و تجربه» و همراهی بنیاد فیلم فنلاند با همکاری سفارت این کشور در سه شهر ایران برگزار می‌شود.

بر اساس اعلام روز شنبه روابط عمومی موسسه سینمایی هنر و تجربه، در ادامه برپایی هفته های فیلم خارجی در موسسه «هنر و تجربه سینمای ایرانیان»، در مهرماه سال جاری نیز «هفته فیلم فنلاند» در سه شهر تهران، اصفهان و مشهد برگزار می شود.

در این هفته فیلم که به همت «هنر و تجربه» و بنیاد فیلم فنلاند با همکاری سفارت فنلاند از ۶ تا ۱۲ مهرماه برگزار می‌شود،  ٩ فیلم بلند و ٧ فیلم کوتاه فنلاندی به نمایش درمی آید و لس سارینن مدیرعامل بنیاد فیلم فنلاند، یانا پاسکالا مدیر امور بین الملل بنیاد فیلم فنلاند، کارل آهو تهیه کننده فیلم های شمشیرباز و بال کوچک و ریتا آلتو کارگردان فنلاندی مهمان ویژه آن خواهند بود.

تالار ناصری خانه هنرمندان ایران در تهران، پردیس سینمایی هویزه مشهد، پردیس سیتی سنتر اصفهان در این مدت هفته فیلم فنلاند را که برای نخستین بار برگزار می‌شود، میزبانی می کنند.

در بخش جنبی «هفته فیلم فنلاند» سه کارگاه فیلمسازی با موضوع تولید مشترک فیلم و تولید فیلم هنری برگزار می شود. این نشست ها با حضور فیلمسازان ایرانی و فنلاندی در تهران، اصفهان و مشهد برنامه ریزی شده است.

افتتاحیه این هفته فیلم عصرگاه شنبه ۶ مهرماه ساعت ۱۷ در خانه هنرمندان ایران خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =