دستگاه‌های اجرایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی فعالانه‌تر ورود کنند

کرمان - ایرنا - به گفته استاندار کرمان ۲۶۷ پروژه طی سال جاری در راستای اقتصاد مقاومتی در این استان تعریف شده که این پروژه‌ها حدود ۸.۵ درصد متناسب با زمان از برنامه سال عقب هستند و دستگاه‌های اجرایی باید فعال‌تر، این موارد را دنبال کنند تا این عقب افتادگی‌ها جبران شود.

به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی روز شنبه در سیزدهمین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان با اشاره به اینکه پروژه‌های اقتصاد مقاومتی این استان به لحاظ فیزیکی ۴۶.۵ درصد و به لحاظ ریالی ۱۰.۵ درصد پیشرفت ریالی (سرمایه گذاری انجام شده) دارند، تاکید کرد: برنامه بازآفرینی شهری جز برنامه‌های مهم و جزء اولویت‌های دولت است و شخصا از سوی ریاست جمهوری دنبال می شود.

وی ادامه داد: برنامه بازآفرینی شهری در حل مشکلات بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی بسیار تاثیر دارد و تقریبا تمام اختیارات لازم به استان کرمان داده شده است.

استاندار کرمان بر گسترش اقدامات اطلاع‌رسانی درباره برنامه بازآفرینی شهری تاکید کرد و ادامه داد: این برنامه‌ها باید به شکلی دنبال شود که انبوه‌سازان پروژه‌ها را در بافت‌های غیررسمی و سکونتگاه‌ها آغاز کنند و در این رابطه دستگاه‌های دولتی که می‌توانند به این امر زمین اختصاص دهند و در این رابطه اقدام کنند.

فدائی گفت: آسیب‌های اجتماعی جز موضوعات مهمی است که در استان کرمان جزء اولویت های کاری قرار گرفته و کارهای خوبی نیز در این زمینه انجام شده و در ادامه کار نیز برنامه‌ها باید به خوبی تنظیم و دنبال شود.

وی با اشاره به اینکه در جلسات قبل بحثی برای فعال کردن واحدهای راکد و نیمه راکد داشته ایم که یکی از محورهای رونق تولید به شمار می رود، گفت: قرار بر این بوده که صنعت، معدن و تجارت در شمال و جنوب استان کرمان گزارشی از روند فعال سازی این واحدهای راکد و نیمه راکد را تدوین و ارائه کنند.

استاندار کرمان یادآور شد: در پنج ماه امسال، فعال سازی ۳۵ واحد غیرفعال و نیمه فعال جزء برنامه وزارتخانه است و این قابل قبول نیست زیرا ۹۰۰ واحد راکد و نیمه راکد داریم که اگر قرار باشد بر اساس این برنامه پیش برویم روند فعال سازی این واحدها سالها به طول خواهد انجامید.

فدائی  ادامه داد: فعال سازی واحدهای راکد و نیمه راکد جزء کارهای مهمی است که در سال رونق تولید باید انجام شود.

وی تصریح کرد: در هفته جاری جلسه ای را در تهران با معین های اقتصادی خواهیم داشت.

۳۰۲۹/۷۴۴۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =