اختصاص سه میلیارد ریال اعتبار به حوزه فرهنگ قشم

قشم - ایرنا - سازمان منطقه آزاد قشم تفاهم‌نامه ای با معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور به امضا رساند که در قالب آن سه میلیارد ریال به حوزه فرهنگ جزیره قشم اختصاص یافت.

به گزارش ایرنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: این تفاهم‌نامه به منظور تمرکززدایی از معاونت امور فرهنگی کشور و گسترش فعالیت‌های فرهنگی در سراسر کشور از جمله جزیره قشم منعقد شد.

علیرضا کمساری افزود: هدف اصلی این اقدام اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی است که در این راستا سالانه ۲ میلیارد ریال کتاب به کتابخانه‌های عمومی و مراکز فرهنگی-هنری اهدا می‌شود.

وی ادامه داد: انگیزه بخشی و ارتقاء فعالیت‌های اصحاب فرهنگ و هنر، تشکیل انجمن‌های مستقل فرهنگی هنری و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در این حوزه از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده‌است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: حمایت از طرح‌های فرهنگی مناطق مرزنشین و برپایی نمایشگاه و جشنواره‌های فرهنگی- هنری از دیگر برنامه های پیشبینی شده در این تفاهمنامه است.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب درآمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد.
۷۵۰۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =