کاروان ایثار در مدارس ورامین راه‌اندازی می‌شود

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان ورامین گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس و با بازگشایی مدارس، کاروان ایثار و مقاومت با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شجاعت در مدارس شهرستان راه اندازی می‌شود.

به گزارش ایرنا، حسین کاغذلو روز شنبه در مراسم هماهنگی برگزاری هفته دفاع مقدس که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار داشت: هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای گرامیداشت یاد و خاطره رشادت بزرگ مردانی است که با گذشتن از خون خود، عزت و استقلال را به کشور ارزانی داشتند.
وی اظهار داشت: امروز وظیفه پیشکسوتان جبهه و جنگ در تبیین واقعیت های دوران هشت سال دفاع مقدس برای نسل جوانی که این دوران طلایی را درک نکرده اند، بیشتر از قبل است چرا که نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت باعث می‌شود تا توطئه دشمنان قسم خورده نظام که آینده سازان کشور را نشانه رفته، خنثی شود.
فرماندار ورامین تصریح کرد: هفته دفاع مقدس، ایام بصیرت افزایی است لذا با استفاده از ظرفیت های موجود در شهرستان و برگزاری نشست های بصیرتی، تلاش می‌شود تا زمینه بروز بسیاری از آسیب ها از بین رفته و در این تهاجم و شبیخون فرهنگی، دشمن را ناکام گذاشت.
کاغذلو سرکشی از خانواده معظم شهدا را اولویت برنامه های هفته دفاع مقدس در شهرستان ورامین یاد کرد و افزود: یکی از برنامه های شاخص در این هفته، حضور عوامل ستاد برگزاری مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس استان تهران و مدیران کل در شهرستان ورامین و دیدار با خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران است و تمامی مسئولین موظفند تا دراین دیدارها حضور یابند.
وی اظهار داشت: استفاده از فضاهای عمومی بوستان‌ها، مساجد، مدارس و ... برای حضور راویان دفاع مقدس، تجلیل از پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس، فضاسازی محیطی، برگزاری مراسم یادواره شهدا در مناطق مختلف شهرستان، تهیه کتب مربوط به وصیت نامه شهدا، برپایی صبحگاه مشترک و گلباران مزار شهدا از جمله برنامه های شاخص هفته دفاع مقدس در شهرستان ورامین است.
فرماندار ورامین همزمانی بازگشایی مدارس با آغاز هفته دفاع مقدس را فرصتی مناسب برای تبیین ابعاد مختلف دوران هشت سال دفاع مقدس برشمرد و افزود: همزمان با بازگشایی مدارس، کاروان ایثار ومقاومت با حضور رزمندگان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس در مدارس شهرستان برگزار می شود تا آینده سازان ایران اسلامی با شرکت در برنامه های فرهنگی، با ابعاد مختلف این دوران طلایی آشنا شوند.
وی از برگزاری مانور راهپیمایی با همکاری بسیج مردمی و فرهنگیان، برپایی نمایشگاه سیار، دیدار و تجلیل از سربازان با هدف ارتقا سطح فضیلت سربازی، برگزاری شب خاطره،  برپایی مسابقات خطاطی، شعر خوانی و مسابقات ورزشی و فرهنگی، اکران فیلم با موضوع دفاع مقدس در مساجد، مدارس، پایگاه های بسیج و پارک ها به عنوان دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس در شهرستان ورامین یاد کرد.
۳۱ شهریور تا ۷ مهر، هفته دفاع مقدس نام دارد.
تهرام/۷۲۵۴//۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =