حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزارمتر مربع فضای خوابگاهی داریم

تهران- ایرنا- معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با بیان این که حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار متر مربع فضای خوابگاهی داریم، گفت: با شروع سال تحصیلی باید ایرادهای خوابگاه ها و سلف سرویس‌ها برطرف شوند.

«محمدتقی نظرپور» در برنامه تلویزیونی پرسشگر که با حضور سه وزیر پیشین آموزش و پرورش و مسئولانی از وزارت علوم برگزار شد به اولویت تعمیرات اساسی فضاهای دانشگاهی به ویژه در تابستان اشاره کرد و افزود: تعمیرات اساسی همه ساله مطرح بوده و حدود ۵.۴ درصد بودجه کل کشور در حوزه عمرانی به وزارت علوم تخصیص یافته که نسبت به ۱۲ میلیون متر مربع فضا مقداری کمی است.

وی یادآور شد: ۷۸۶ میلیون تومان اعتبار برای تجهیزات محوطه سازی و تعمیرات اساسی اختصاص یافته که این نیز عدد کمی بوده و انتظار داریم قبل از تابستان در اختیار دانشگاه‌ها قرار بگیرد.
وی ادامه داد: حدود ۲۰ درصد این اعتبار را در اختیار داریم. با این حال دانشگاه‌ها برای آماده سازی فضای خوابگاهی از هزینه های دیگر خود صرف کرده اند و نگران خوابگاه ها و سلف سرویس ها در آغاز سال تحصیلی نخواهیم بود.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم خاطرنشان کرد: هفته گذشته روسای دانشگاه‌ها جلسه ای با  محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار کردند که در این جلسه ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تغذیه و ۱۰۰ میلیارد تومان نیز برای تعمیرات سلف سرویس در نظر گرفته شد.

نظرپور ادامه داد: در این جلسه همچنین مقرر شد بروزرسانی تجهیزات آزمایشگاهی ضروری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =