بوکان میزبان برگزاری آخرین مرحله اردوی تیم ملی موی‌تای

مهاباد- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان بوکان گفت: آخرین مرحله اردوی انتخابی تیم ملی موی‌تای جوانان کشور پیش از اعزام به رقابت‌های جهانی در بوکان در حال برگزاری است.

انور ملارحیمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: مرحله نخست اردوی تیم ملی موی‌تای با حضور ۷۰ ورزشکار از سراسر کشور نهم شهریورماه سالجاری در شهرکرد برگزار شد که طی آن نفرات برتر ۱۱ وزن نوجوانان و ۱۰ وزن نونهالان مشخص شدند که این افراد نیز در اردوی بوکان حضور دارند.

وی اضافه کرد: در مرحله دوم این اردو نیز که به میزبانی بوکان در سالن بوکس این شهرستان در حال برگزاری است علاوه بر انتخاب اعضای تیم ملی جوانان، تمرینات تیم ملی نوجوانان و نونهالان نیز زیر نظر سرمربی تیم ملی «فرشید کریمی» انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: در این اردوی یک هفته‌ای با برگزاری رقابت‌های درون اردویی نفرات منتخب تیم ملی جوانان نیز برای اعزام به مسابقات جهانی ترکیه روز گذشته مشخص شدند.

وی گفت: در رقابت‌های درون اردویی ۱۴ نفر برای شرکت در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ کشور ترکیه مشخص شدند.

ملارحیمی با بیان اینکه «علی مام‌خسروی»، از این شهرستان به عنوان مربی در تیم ملی حضور دارد اضافه کرد: «کمال علی‌خواه‌آذر» نیز از این شهرستان به عنوان داور در رقابت‌های جهانی موی‌تای در کشور ترکیه قضاوت خواهد کرد.

وی افزود: در تیم ملی جوانان، «هاوری احمدی»، «سروش زینبی» و «اشکان حمه‌آلی» رزمی‌کاران شایسته این شهرستان نیز موفق به عضویت در این تیم شده‌اند.

اردوی تیم ملی موی‌تای کشور به مدت یک هفته در بوکان هم اکنون در حال برگزاری بوده و سه روز دیگر به پایان می رسد.

موی‌تای یکی از سبک‌های آزاد ورزش‌های رزمی است و مبارزه‌های آن است که به صورت «فول‌کنتاکت» و در رینگ برگزار می‌شود.

 رقابت‌های موی‌تای قهرمانی جوانان جهان طی روزهای ششم تا چهاردهم مهر سال جاری به میزبانی شهر آنتالیا در کشور ترکیه برگزار می‌شود.

۷۵۱۰/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =