رییس کمیته انضباطی: اتفاقات شهرآورد را رصد می‌کنیم

تهران- ایرنا - رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره شهرآورد شماره نود صحبت و اعلام کرد این دیدار به صورت محسوس و نامحسوس زیر نظر این کمیته خواهد بود.

«اسماعیل حسن‌زاده» در خصوص نود و یکمین شهرآورد پایتخت که قرار است فردا (یکشنبه) برگزار شود، اظهار داشت: با توجه به اینکه این دیدار در فصل جاری در شرایطی برگزار می‌شود که زحمات زیادی برای برگزاری مسابقات از جمله نوع بلیت فروشی، چینش صندلی‌ها و رعایت ضوابط مربوط به تعداد استاندارد تماشاگران در ورزشگاه صورت گرفته، انتظار این است که شاهد یک شهرآورد خوب، با حضور سالم و بی‌حاشیه تماشاگران باشیم.

وی خاطرنشان کرد: رکن قضایی فدراسیون در کنار سایر مقامات مسئول در برگزاری شهرآورد تکالیفی را بر عهده گرفته و در همین راستا ناظران کمیته انضباطی به صورت محسوس و نامحسوس تمامی اتفاق‌های شهرآورد را زیر نظر خواهند داشت. در این مسابقه چند ناظر انضباطی حضور خواهند داشت و بخشی از امور انضباطی نیز به ناظران غیر محسوس سپرده شده است. به طور قطع تعداد زیاد دوربین‌هایی که در ورزشگاه نصب شده، تمام اتفاق‌های روی سکوها، قبل، حین و بعد از مسابقه را رصد می‌کند.

رئیس کمیته انضباطی همچنین گفت: هیچ اتفاق انضباطی پنهان نخواهد ماند و رکن قضایی در اولین فرصت ممکن به پرونده شهرآورد رسیدگی خواهد کرد.از مقامات مسئول در هر ۲ باشگاه بزرگ پایتخت تقاضا دارم که تا شروع بازی از هر گونه مصاحبه یا بیانیه‌ای که ذهنیت منفی برای هواداران ایجاد کند، خودداری کنند و در مسیر مسابقه به ویژه بخشی که مربوط به تماشاگران می‌شود، نهایت همکاری را داشته باشند.
وی همچنین تصریح کرد: از عوامل هر ۲ تیم، بازیکنان و کادر فنی نیز تقاضا داریم که از هر گونه مصاحبه چالش‌برانگیز خودداری کرده و در طول مسابقه از رفتارهای تحریک‌آمیز که موجب انتقال تشنج به سکوها شود، جدا خودداری کنند. اگر هر گونه انتقاد و پیشنهادی باشد از طریق مسیر قانونی به مبادی ذیربط از جمله سازمان لیگ اعلام کنند. ضمن اینکه در شهرآورد اخیر به طور حتم رفتارهای پسندیده تماشاگران و حتی عوامل تیم رصد می‌شود و مورد تقدیر و پاداش قرار خواهد گرفت.
حسن‌زاده در پایان گفت: با توجه به پخش تلویزیونی این مسابقه و انعکاس برون مرزی آن، تقاضا داریم که تماشاگران عزیز جایگاه والای تماشاگر ایرانی را به نمایش بگذارند و در دهه دوم محرم که سوگواری سید الشهدا تا اربیعن ادامه خواهد داشت با ایجاد فضای مناسب در ورزشگاه از هر گونه رفتاری که مغایر با فرهنگ اسلامی است، خودداری کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha