ظرفیت فیلم‌سازان جوان برای انتقال فرهنگ ایثار بکار گرفته شود

بوشهر- ایرنا- مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر گفت: ظرفیت فیلم‌سازان انجمن سینمای جوان این استان در بهبود فرآیند انتقال فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت در جامعه بکارگرفته شود.

سردار غلامعلی کفاش روز شنبه در بازدید از انجمن سینما جوانان استان بوشهر افزود: دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ جمهوری اسلامی است که باید در قالب هنر صفحه به صفحه آن بازخوانی و تبیین شود.

وی بیان کرد: در این ارتباط هنرمندان انجمن سینمای جوانان استان بوشهر در سال جاری موفق به تولید آثاری فاخر و ارزشمند شدند.

کفاش گفت: برگزاری کنگره ملی ۲۰۰۰ شهید و سرداران استان بوشهر در سال جاری رسالتی سنگین است که باید این کنگره را در حد و اعتبار نام شهدا برگزار کنیم.

وی اظهارداشت: شهدا جان خود را برای پاسداری از میهن در طبق اخلاص گذاشتند و امروز وظیفه همگان است تا در زنده نگه داشتن یاد آنها تلاش کنند زیرا به فرموده رهبر معظم انقلاب زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.

 کفاش در ادامه از پروژه‌های در دست اجرا با موضوع دفاع مقدس شامل تولید و تصویرسازی کتاب صوتی خاطرات "یک دریا ستاره"، "قاصدک" و "گلوله" و انیمیشن "اسیر آشنا" دیدن کرد.

مدیر انجمن سینمای جوانان استان بوشهر گفت: هفته دفاع مقدس سندی معتبر و پرافتخار در تاریخ ایران است و همه باید در انتقال و گسترش آن تلاش مضاعف داشته باشیم.

عبدالرحمن برزگر افزود: در این ارتباط برنامه‌هایی توسط این انجمن برای کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر پیش بینی شده تا انجمن سینما جوانان استان بوشهر نیز به سهم خود بتواند در کنگره یاد شده نقش آفرینی داشته باشد.

۷۲۱۲/۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =