۳۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۴
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83483624
۱ نفر

برچسب‌ها

پایان مجوز پرواز همدان - مشهد

همدان- ایرنا- مدیر فرودگاه همدان گفت: تاریخ قرارداد پروازهای ۲ سویه همدان - مشهد، به پایان رسیده است که در صورت نبستن قرارداد جدید این پروازها از این هفته تعطیل می‌شود.

سهراب کلوندی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شرکت هواپیمایی و شرکت چارتر کننده در رابطه با مدت زمان و نحوه پرداخت مطالبات اختلاف دارند که با رایزنی‌های صورت گرفته امیدواریم پروازهای سه‌شنبه این هفته، در مسیر همدان- مشهد تعطیل نشود.

وی اظهار داشت: این پرواز پیش از این هفته‌ای دوبار و در روزهای سه‌شنبه و جمعه به صورت رفت و برگشت در مسیر همدان - مشهد برقرار بود.

کلوندی با بیان اینکه شرکت قشم ایر به عنوان شرکت هواپیمایی وظیفه جابجایی مسافران را در مسیر فرودگاه همدان و مشهد بر عهده دارد یادآوری کرد: در فصل تابستان استقبال بسیار خوبی از پروازهای این مسیر توسط مردم شد.

وی با بیان اینکه مسئولان فرودگاه همدان به دنبال رایزنی برای برقراری دوباره این پرواز هستند، ادامه داد: قرارداد این پرواز به پایان رسیده بود و امید است با بستن قراردادی جدید پروازهای همدان- مشهد از این هفته دوباره برقرار شود.

کلوندی با اشاره به اینکه آخرین پرواز این مسیر دیروز جمعه ۲۹ شهریور ۹۸ صورت گرفت، افزود: قیمت بلیت این پرواز با توجه به روزهای پیک مسافر، بین چهار میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تا ۶ میلیون و ۸۰۰ ریال متغیر بود.

وی اظهار داشت: فرودگاه بین‌المللی همدان ظرفیت‌های بسیار مناسبی دارد و با تجهیزات به‌روز می تواند خدمات خوبی را به مردم همدان ارائه کند.

کلوندی افزود: در طول انجام مناسک حج، ۳۸ پرواز رفت و برگشت از طریق فرودگاه بین‌المللی همدان به سرزمین وحی صورت گرفت.

مدیر فرودگاه همدان گفت: پرواز ۲ سویه همدان - مشهد روزهای جمعه و سه‌شنبه هر هفته توسط هواپیمای RG  با ۱۰۰ نفر ظرفیت انجام می‌شد.

سال گذشته نیز پروازهای ۲سویه همدان-کیش و همدان-تهران نیز لغو شده بود.

فرودگاه همدان یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های ایران با قدمتی حدود هشت دهه است، تا جایی که در سال ۱۳۴۵ شمسی طرح ساخت فرودگاه جدید که در حوالی فرودگاه قدیم واقع‌شده بود مورد مطالعه قرار گرفت و در سال ۱۳۴۹ ساخت این فرودگاه آغاز شد و پروژه در سال ۱۳۵۱ اتمام و به بهره‌برداری رسید.

فرودگاه بین المللی همدان در پنج کیلومتری شمال شهر همدان قرار دارد و مجهز به سامانه‌های کمک ناوبری VOR/DME و NDB است.

این فرودگاه یک فرودگاه بین‌المللی و یکی از مهم‌ترین فرودگاه‌های غرب کشور است و توسط سازمان بین‌المللی هواپیمایی با کد شناسایی OIHH تعیین شده است.

۹۹۰۴/۲۰۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =