حوادث  هفته گذشته ۱۶۰۶ مصدوم بر جای گذاشت

تهران- ایرنا- رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: طی هفته گذشته (از ۲۳ تا ۲۹ شهریور جاری) در مجموع ۴۲۳ حادثه ویژه در سامانه مرکز مدیریت عملیات بحران (EOC) ثبت شد که در پی این حوادث هزار و ۶۰۶ نفر مصدوم شدند.

به گزارش روابط عمومی اورژانس کشور پیرحسین کولیوند روز شنبه افزود: از مجموع هزار و ۶۰۶ نفر مصدوم حوادث ویژه، هزار و ۲۹۵ نفر توسط امدادگران اورژانس ۱۱۵ به مراکز درمانی منتقل، ۳۱۱ نفر در محل درمان شدند و نیز ۱۲۴ نفر جان خود را از دست دادند.

وی افزود: از مجموع ۴۲۳ حادثه ویژه ثبت شده طی هفته گذشته، ۲۱۰ مورد حوادث ترافیکی (معادل ۴۹ درصد از کل حوادث ثبت شده) و ۲۱۳ مورد حوادث غیرترافیکی (معادل ۵۰ درصد از کل حوادث ثبت شده) بودند.

رئیس سازمان اورژانس کشور در ادامه افزود: طی هفته گذشته، ۱۰۶ مصدوم طی ۸۸ ماموریت، توسط اورژانس هوایی به مراکز درمانی انتقال یافتند.

کولیوند از عموم هموطنان خواست که در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری، حوادث، سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره ۱۱۵ در سراسر کشور تماس بگیرند.

ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی، در سوانح عمدی و غیرعمدی، حوادث غیرمترقبه و فوریت‌های پزشکی در هنگام بروز بیماری‌های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و مأموریت‌های اصلی سازمان اورژانس کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =