آخرین نماینده زنان ایران دوم مهر به روی تخته می‌رود

تهران- ایرنا- آخرین نماینده وزنه‌برداری زنان ایران در دسته ۸۷ کیوگرم، دوم مهر به روی تخته می‌رود تا شانس خود را برای کسب مقامی بالاتر در مسابقات جهانی تایلند بیازماید.

مسابقات جهانی وزنه‌برداری تایلند از ۲۷ شهریور تا پنجم مهر در شهر پاتایا در کشور تایلند در حال برگزاری است و «پریسا جهانفکریان» آخرین نماینده ایران دوم مهر ماه به روی تخته می‌رود.

ملی‌پوش وزنه‌برداری ایران پیش از این برای نخستین بار در مسابقات قهرمانی آسیا در اردیبهشت ماه شرکت کرد. وی در این رقابت‌ها با رکورد ۸۲ کیلوگرم یک‌ضرب، ۱۰۳ کیلوگرم دوضرب و مجموع ۱۸۵ کیلوگرم در رده نهم آسیا قرار گرفت.

عضو تیم ملی وزنه‌برداری زنان در مسابقات قهرمانی جهان تایلند با ورودی ۲۰۶ کیلوگرم در جایگاه دوم گروه C دسته ۸۷ کیلوگرم در کنار هفت وزنه‌بردار دیگر قرار دارد.

در این گروه «کینگا کاژمارژیک» با ورودی ۲۱۳ کیلوگرم از لهستان بالاترین رکورد را از آن خود کرده است. وی در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۸ با ۹۸ کیلوگرم یک ضرب، ۱۲۳ کیلوگرم دو ضرب و در مجموع ۲۲۵ کیلوگرم در جایگاه نهم این رقابت‌ها ایستاد. او همچنین در مسلابقات قهرمانی اروپا در ۲۰۱۸ و ۲۰۱۷ به مدال برنز رسید. این وزنه‌بردار در مسابقات قهرمانی زیر ۱۷ سال اروپا نیز به مدال نقره دست یافت.

جایگاه سوم این گروه از آن «بیلگسایخان اردنبات» از مغولستان با ورودی ۲۰۵ کیلوگرم است. وی در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ با ۸۴ کیلوگرم یک‌ضرب، ۱۰۲ کیلوگرم دوضرب و مجموع ۱۸۶ کیلوگرم در رده هشتم قاره کهن قرار گرفت.

این وزنه‌بردار در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۸ در جایگاه ۱۹ دنیا ایستاد. او همچنین در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا ۲۰۱۸ به مدال برنز دست یافت.

جایگاه اصلی جهانکفریان در مسابقات جهانی تایلند پس از برگزاری مسابقات گروه‌های A  و B مشخص خواهد شد.

تیم ملی وزنه‌برداری زنان برای نخستین بار است که در مسابقات جهانی حضور یافته است. ملی‌پوشان پیش از این در اردیبهشت ماه امسال برای نخستین مرتبه در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا در چین به روی تخته رفتند و در جایگاه نهم قاره کهن ایستادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha