دستگاه‌ها برای رسانه‌ای کردن حماسه پیاده‌روی اربعین تلاش کنند

قزوین - ایرنا - دستگاه‌های فرهنگی و تاثیرگذار مختلف باید دست به دست هم دهند تا حماسه بزرگ پیاده روی اربعین بیش از گذشته رسانه‌ای شده و به گوش سراسر جهانیان برسد.

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین روز شنبه با اعلام این خبر اظهار داشت:یکی از مهمترین آثار و نتایج اربعین حسینی افزایش وحدت در بین جوامع اسلامی با محوریت امام حسین (ع) تحت عنوان "حب الحسین یجمعنا" است که اهمیت این رویداد فرهنگی و مذهبی را بیش از گذشته کرده است.
حجت الاسلام روح الله فاطمی نسب تصریح کرد: دشمنان سالیان زیادی است که در رسانه‌های خود به دنبال سکوت در زمینه اربعین حسینی بودند ولی نتوانستند آن را ادامه دهند و چندین سال است که رسانه‌های برتر دنیا این حماسه بزرگ را پوشش می‌دهند.
مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین خاطرنشان کرد: در اربعین امسال حذف دریافت ویزا می‌تواند کمک زیادی را در زمینه افزایش زائران داشته باشد ولی دولتمردان باز هم باید تدابیری را اتخاذ کنند تا مردم راحت‌تر و کم هزینه‌تر به این سفر معنوی بروند.
فاطمی نسب گفت: ستادهای نماز جمعه با همکاری ارگان‌ها و هیات‌های مذهبی باید مقدمات این سفر پر خیر و برکت را برای مردم شهرها فراهم کنند.
تاکنون ۹ هزار شهروند قزوینی با مراجعه به سامانه سماح برای شرکت در مراسم اربعین حسینی (ع) ثبت‌نام کرده‌اند.
۶۱۰۱