مدیریت جنگ می‌تواند الگوی بزرگی در حوزه‌های مدیریتی کشور باشد

کرمان - ایرنا - به گفته مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان، بروز استعدادها در صحنه مدیریت جنگ می‌تواند الگوی بزرگی در حوزه‌های مدیریت کشور باشد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ "محمدمهدی ابوالحسنی" روز شنبه در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته دفاع مقدس افزود: امروز این نیاز احساس می شود که بابد به گفتمان مدیریت جنگ برگردیم.

وی با اشاره به تجربیات دوران دفاع مقدس تصریح کرد: انسان های بزرگی در این مقطع از تاریخ کشور ما پرورش یافتند، جوانانی که سرداران بزرگی شدند.
وی با اشاره به اینکه ما در دوران دفاع مقدس از نظر آکادمیک تحصیلات نظامی نداشتیم اما با ایمان به خدا منشا تحولات بزرگی در جنگ شدند و نمونه بارز آن شهید حسن باقری و سردار حاج قاسم سلیمانی است که باید بیشتر به این شخصی ها پرداخته شود.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان اظهار داشت: با مدیریت جنگ و استعداد جوانان در دوران دفاع مقدس بازدارندگی در حوزه امنیتی و نظامی ایجاد شده و امیدواریم این مدیریت در صحنه های اقتصادی و دیگر امور جامعه نیز استفاده شود.

وی ادامه داد: در راس همه امور تاثیرگذار بر پیروزی ما در جنگ هشت ساله خدا محوری و بعد از آن اراده ملت ایران بود که استقامت و مقاومت های بزرگی را رقم زد.
سرهنگ ابوالحسنی افزود: دوران دفاع مقدس بهشت اخلاقیات در کشور ما بود که باید این رفتارها در جامعه امروز ما تسری پیدا کند.

وی ادامه داد: دولت باید در صدد اجرای مدیریت جنگ در امور جامعه باشد و از آدوران هشت سال جنگ تحمیلی الگو بگیرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کرمان همچنین به نامگذاری روزهای هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: "ما پیروزیم" شعار محوری هفته دفاع مقدس امسال است.
وی تاکید کرد: رژه نیروهای مسلح فردا ۳۱ شهریورماه ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه در کرمان برگزار می شود و عملیات کربلای سه از اول تا پنجم مهرماه بعد از نماز مغرب و عشاء در موزه دفاع مقدس به نمایش در می آید.
سرهنگ ابوالحسنی افزود: برگزاری دوره آموزشی آشنایی با دفاع مقدس ویژه مدیران استان، دیدار با خانواده شهداء و جانبازان، برگزاری شب خاطره گرامیداشت عملیات ثامن الائمه در منزل حسینجان ایرانمنش، صبحگاه مشترک نیروهای مسلح، همایش سنگرسازان بی سنگر، نمایشگاه اسناد دفاع مقدس، رونمایی از ۲۰ یادمان شهداء در ۲۰ مدرسه، هفتمین کنگره ادبیات پایداری، رونمایی از کتب دفاع مقدس، تجلیل از سربازان روز اول مهرماه، شب خاطره ویژه روحانیون، زنگ مهر و ایثار، ویژه برنامه حماسه زینبی و ... از دیگر برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در استان کرمان است.
وی با تاکید بر انتقال فرهنگ دفاع مقدس اظهار کرد: ویژه برنامه حماسه زینبی با حضور خانم انجم شعاع روز سه شنبه دوم مهرماه در کرمان برگزار می شود. این خانم مادر دو شهید و دو جانباز است که همسرش نیز جانباز ۵۰ درصد است و همچنین خواهر دو شهید است.

۳۰۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =