پایمال شدن محصولات کشاورزی نگران کننده است

اردبیل - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: پایمال شدن محصولات کشاورزی استان به دلیل نبود بازار فروش و صنایع تبدیلی موجب نگرانی است و باید مسئولان برای برطرف شدن آن اهتمام جدی داشته باشند.

به گزارش ایرنا ، ناصر عتباتی روز شنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی  اردبیل  افزود: به دلیل نبود بازار مناسب فروش یک روز محصول سیب‌زمینی در دست کشاورز می‌ماند، یک روز سیر فاسد می‌شود و یک روز هم درختان سیب از سوی کشاورزان بریده می‌شود که باید مسئولان مربوطه به این مشکل رسیدگی کنند.

وی بیان کرد: دلیل اصلی فاسد شدن محصولات کشاورزی استان نبود بازار و صنایع تبدیلی است و برای رفع این مشکل باید صنایع تبدیلی با فناوری روز و مدرن ایجاد و راه‌اندازی شود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل افزود: از سوی دیگر مسئولان کشاورزی استان الگوی کشت را در مناطق ترویج نمی‌دهند و هر کشاورزی هر محصولی دلش بخواهد می‌کارد و در موقع برداشت و فروش محصولات هم متضرر می‌شود.

عتباتی اظهار داشت: این استان یکی از مناطق مستعد کشاورزی کشور بوده  و پایه و اساس اقتصاد آن هم بخش کشاورزی و دامپروری است و از این رو باید برنامه‌ریزی دقیقی در زمینه راه‌اندازی صنایع تبدیلی و حمایت از سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی در ایجاد این صنایع داشته‌باشد.

وی سیاست کاری در حوزه قضایی را حمایت از سرمایه‌گذاری‌ و اشتغال ذکر کرد و افزود: در حوزه قضایی حمایت جدی از سرمایه‌گذاری‌ها شده بطوریکه در کمیته حمایت قضایی تاکنون هفت جلسه برگزار و مشکلات ۲۶ واحد تولیدی استان مورد بررسی قرار گرفته است.

عتباتی ریشه اصلی مشکلات و آسیب‌های اجتماعی موجود در خانواده‌ها را ناشی از مشکلات معیشتی و اقتصادی عنوان کرد و گفت: در گذشته مسائل مالی در بروز اختلافات خانوادگی کم‌رنگ بود اما امروز در بیشتر اختلافات و بروز آسیب‌های اجتماعی مسائل مالی و شرایط اقتصادی نامطلوب دخیل است.

وی ادامه داد: مطابق بررسی‌هایی که از پرونده‌های موجود در دادگاه‌ها به‌عمل آمده، غالب مشکلات موجود مرتبط با مسائل مالی و اقتصادی است و باید توجه داشت که مشکلات فرهنگی در پی حل مسائل معیشتی و اقتصادی حل شدنی است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: سازمان‌های مردم نهاد باید در تبیین مباحث فرهنگی و دخیل کردن مردم در این برنامه‌ها کمک کنند تا فرهنگ وارد بطن جامعه شود و باید تلاش‌ها برای اجتماعی کردن فرهنگ عمومی هم دوچندان شود.

در این جلسه مشکلات تعدادی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و واحدهای تولیدی استان بررسی شد.

۷۱۱۰/ ۱۲۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =