کنارگذر شرق اصفهان سهم بزرگی در رفع ترافیک مرکز کشور دارد

‎اصفهان- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: کنارگذر شرق اصفهان یکی از طرح‌های بسیار موثر در ترافیک  استان اصفهان و کشور  است.

‎محمد اسلامی روز شنبه در حاشیه بازدید از روند اجرای پروژه کنار گذر شرق اصفهان افزود: با توجه به موقعیت اصفهان که در کانون صنعتی، ترافیکی و اقتصادی کشور قرار گرفته، این طرح سهم بزرگی بر عهده دارد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه طرح کنارگذر شرق اصفهان به دلایل گوناگون طولانی شده ولی هم اینک مشکلات مدیریتی که طرح را به رکود رسانده بود از طرف سرمایه‌گذار رفع شده است.

وزیر راه با اشاره به حمایت‌های استاندار و دیگر مسوولان و همچنین قول و تعهد شهرسازی و سرمایه‌گذار ابراز امیدواری کرد که این طرح تا پایان امسال تکمیل شود.

وی یادآور شد: همچنین تکمیل کامل طرح نیازمند نصب و تکمیل علایم ایمنی در مسیر است و بهره‌برداری کامل در پایان بهار ٩٩ انجام می‌شود.

کنارگذر شرق اصفهان شریانی مهم برای ارتباط هر چه بهتر و سریع‌تر ترافیک جنوب به جاده‌های منتهی به مرکز و شمال کشور به شمار می‌آید.

قطعه اول آزادراه شرق اصفهان از آزادراه اصفهان- نطنز تا آزادراه اصفهان- اردستان به طول ۳۰ کیلومتر، قطعه دوم آن در ادامه تا جاده اصفهان- نایین به طول ۳۳ کیلومتر و قطعه سوم این کنارگذر از جوار باغ رضوان تا گردنه لاشتر پس از بهارستان، به طول ۳۰ کیلومتر است.

این طرح در کاهش آلاینده‌ها، تصادف‌ها و ترافیک بسیار موثر خواهد بود و با توجه به اینکه روزانه ۶۰۰ هزار تردد خودرویی در جاده‌های اصلی کلانشهر اصفهان انجام می‌شود، برآورد تردد روزانه ۸۰ هزار وسیله نقلیه از این مسیر، نقشی مهم و گره‌گشا خواهد داشت.

وزیر راه و شهرسازی برای بازدید و افتتاح چندین طرح از جمله بازدید مترو بهارستان، افتتاح مسکن مهر و عملیات اجرایی یک هزار واحد مسکونی در شاهین شهر به استان اصفهان سفر کرده است.

۶٩٩۴/۶۰۲۶/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =