۳۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۳
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83483558
۰ نفر

برچسب‌ها

انتشار مدارک بیشتر از ارتباط گوایدو با گروه شبه‌نظامی کلمبیایی

تهران - ایرنا - دولت ونزوئلا مدارک بیشتری را در مورد ارتباط «خوان گواید» رهبر مخالفان این کشور با یک گروه تبهکار و شبه نظامی در کلمبیا ارائه کرد.

به گزارش شبکه تله سور، «خورخه رودریگز» وزیر ارتباطات ونزوئلا روز گذشته(جمعه) ویدئویی را در اختیار رسانه ها گذاشت که در آن یک عضو گروه «راستروخوس» (یک گروه جنایتکار با حضور شبه نظامیان فعال در قاچاق و توزیع مواد مخدر در سراسر کلمبیا و مرز این کشور با ونزوئلا) ارتباطات خوان گوایدو با اعضای این گروه را افشا کرد.

«ایوان پوسو پدروسا» عضو گروه «راستروخوس» در ویدئویی به افشای جزییات عملیات مخفی که در آن اعضای این گروه خوان گوایدو را از منطقه ای در ونزولا به منطقه دیگر در کلمبیا منتقل کردند، پرداخت.

«خورخه آرئاسا» وزیر خارجه ونزوئلا نیز اطلاعاتی را مبنی بر ارتباط آشکار خوان گوایدو با این گروه شبه نظامی کلمبیایی ارائه کرد است.

پیش از وزیر ارتباطات ونزوئلا عکس های گوایدو با دو عضو این گروه  را در اختیار رسانه ها قرار داده بود و اعلام کرد به این دلیل گوایدو تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

دفتر دادستانی ونزوئل پیشترا اعلام کرد که تحقیقاتی را در مورد عکس های رهبر مخالفان با دو عضو مظنون یک گروه کلمبیایی فعال در قاچاق مواد مخدر انجام خواهد داد.

پس از آنکه وزیر کشور ونزوئلا عکس هایی از خوان گوایدو رهبر مخالفان با دو عضو این گروه به تلویزیون ونزوئلا ارائه کرد، دفتر دادستانی روند تحقیقات را در این زمینه آغاز می کند.

گوایدو در این زمینه اعلام داشته، زمانیکه در ماه فوریه مخفیانه به کلمبیا رفته بود، این عکس ها را گرفته و نمی دانسته این افراد چه کسانی بودند.

"نستور رورول" وزیر کشور ونزوئلا  نیز اعلام کرده بود که این دو مرد رهبران یک سازمان شبه نظامی کلمبیایی موسوم به «راستروخوس»" هستند.

این مقام دولتی ونزوئلا تصریح کرد که عکس گوایدو با این دو مرد را به عنوان مدرک برای دفتر دادستانی ارسال کرده تا تحقیقات در این زمینه آغاز شود.

منابع پلیس کلمبیا نیز تایید کرد که این دو مرد عضو گروه «راستروخوس» هستند.

تصاویر گوایدو با این دو فرد مرتبط با یک گروه شبه نظامی در کلمبیا در حالی منتشر شده که اخیرا تنش هایی در روابط کاراکاس - بوگوتا ایجاد شده است.

در این میان همزمان با تشدید تنش ها میان ونزوئلا و کلمبیا، رزمایش نیروهای مسلح ونزوئلا چند روز پیش با دستور رئیس جمهوری این کشور در مرز با کلمبیا آغاز شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =