۱۱.۵میلیارد ریال کمک سرانه آموزشی مدارس چهارمحال وبختیاری واریز شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال وبختیاری با اشاره به واریز کمک سرانه مدارس شبانه روزی و روزانه استان گفت: امسال ۱۱میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به حساب مدارس واریز شد.

فرحناز قائدامینی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان کمک سرانه در قالب ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای مدارس روزانه و ۹ میلیارد ریال برای مدارس شبانه‌روزی واریز شده است.

وی اظهار داشت: این سرانه در مدارس شبانه‌روزی جهت کمک به تامین غذای دانش آموزان این مدارس واریز شده است.

قائدامینی، به برگزاری ۲ مانور بازگشایی مدارس در شهریورماه سالجاری برای نخستین بار در سطح کشور در تمام مدارس استان اشاره کرد و گفت: با برگزاری این مانورها مشکلات و کمبودهای مدارس شناسایی و رفع شد.

به گفته وی، در راستای برگزاری مانورهای بازگشایی مدارس، تمام وسایل اسقاطی و از رده خارج مدارس جمع‌آوری و در معرض فروش گذاشته شد.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری افزود: در سال تحصیلی جدید بیش از ۲۰۶ هزار دانش‌آموز در سامانه آموزش و پرورش استان ثبت‌نام کردند، که از این تعداد ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر دانش آموزان کلاس اولی هستند.

وی به با زنشستگی یکهزار و ۳۸۷ نفر از همکاران فرهنگی استان تا اول مهرماه سالجاری اشاره کرد و گفت: ورودی آموزش و پرورش استان از طریق دانشگاه فرهنگیان و ماده ۲۸ و سرباز معلم ۲۸۱ نفر است.

به گفته وی، کمبود معلم در سالجاری با اجرای طرح های معلم تمام وقت، جذب معلمان حق التدریس، اضافه کار جبران خواهد شد.

 به گزارش ایرنا، بیش از ۲هزار و ۹۰۰فضای آموزشی با ۲۰۷ هزار دانش‌آموز در سطح استان چهارمحال وبختیاری فعال است.

چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی افزون بر ۹۴۷هزار نفر است.

۷۳۶۰/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =