رونمایی دو کتاب و برگزاری روز ایران در نمایشگاه کتاب سوریه‎

تهران- ایرنا- غرفه ایران در سی‌و یکمین دوره نمایشگاه کتاب سوریه، میزبان رونمایی از دو کتاب و برگزاری روز ایران با حضور علاقه‌مندان به زبان و ادب فارسی و یار مهربان بود.

بر اساس اعلام روز  شنبه موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران از دو کتاب با عنوان‌های باشان، نوشته حسین الرفاعی و اورکلیدون تألیف فلک حصریه با حضور دو نویسنده کتاب در محل غرفه ایران رونمایی شد. این دو کتاب به سفارش انتشارات فاتحان، توسط انتشارات دارالحضاره الاسلامیه لبنان چاپ شده است.
هم‌چنین دو کتاب پشت سنگر موج و برف سرخ توسط انتشارات فاتحان به زبان عربی ترجمه و در غرفه ایران عرضه شد. در ادامه فعالیت‌های غرفه ایران، عصر روز گذشته (جمعه/ ۲۹ شهریور) برنامه روز ایران برگزار و با استقبال ایرانیان مقیم سوریه و علاقه‌مندان به زبان فارسی روبرو شد.

در این مراسم مرتضی حیدری آل کثیر شاعر ایرانی برای حاضران شعر خواند. حجت‌الاسلام حمیدرضا غریب رضا، نماینده مجمع تقریب مذاهب نیز در این جلسه برای حاضران سخنرانی کرد.

وی گفت: شکل‌گیری انجمن ایرانیان مقیم سوریه می‌تواند به توسعه فرهنگ مقاومت و پایداری کمک کند. توسعه فرهنگ مقاومت و پایداری و حضور پررنگ‌تر در گرایش‌های مختلف مردم سوریه برای شناساندن فرهنگ ایران می‌تواند دو محور فعالیت‌های ما در سوریه باشد که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم.

موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در غرفه‌ای به مساحت ۱۸ مترمربع و با نمایش ۳۵۰ عنوان کتاب در زمینه‌ ادبیات دفاع مقدس، انقلاب اسلامی، دین، ادبیات معاصر، کودک و نوجوان، ایران شناسی، هنر، آموزش زبان فارسی و کتاب‌های ادبی برگزیده جوایز سال گذشته، در این دوره از نمایشگاه شرکت کرده است.

معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در قالب بروشور، دعوت از ناشران شرکت‌کننده در نمایشگاه برای حضور در سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، معرفی نشر ایران، معرفی طرح گرنت به‌منظور تسهیل در امر فروش کتاب‌های ایرانی، عرضه بروشور نگاهی اجمالی به صنعت نشر در ایران به زبان انگلیسی مشتمل بر معرفی مراکز اطلاع‌رسانی کتاب در عرصه بین‌المللی، معرفی اتحادیه‌ها و تشکل‌های نشر و آژانس‌های ادبی؛ ازجمله فعالیت‌هایی است که در مدت حضور ایران در این نمایشگاه دنبال می‌شود. سی و یکمین دوره نمایشگاه کتاب سوریه از ۲۱ شهریور تا ۳۱ شهریور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =