۳۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۹
کد خبرنگار: 1794
کد خبر: 83483485
۰ نفر

برچسب‌ها

موکب قزوین در نجف به ۱۵ هزار زائر خدمات اسکان ارایه می‌کند

قزوین - ایرنا - مسئول قرارگاه نجف ستاد مردمی اربعین قزوین گفت:موکب سیدالشهدای استان در نجف طی اربعین امسال ۴۵ هزار پرس غذا توزیع کرده و به ۱۵ هزار زائر خدمات اسکان ارایه می‌کند.

محمد خورشیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال برای سومین سال است که موکب مرکزی قزوین در نجف به نام موکب سیدالشهدای استان راه اندازی می‌شود.

وی افزود: در این موکب که به مدت ۱۰ شب خدمات اسکان و خواب به زائران ارایه می‌کند در مجموع به ۱۵ هزار نفر خدمات ارایه شده و در هر وعده هزار و ۵۰۰ و روزانه چهار هزار و ۵۰۰ پرس غذا توزیع می‌شود.

مسئول قرارگاه نجف ستاد اربعین قزوین ابراز کرد: در این موکب وعده‌های صبحانه، نهار و شام ارایه شده و به طور کلی در این ۱۰ روز ۴۵ هزار پرس غذا در صبحانه، نهار و شام توزیع خواهد شد.

خورشیدی ابراز کرد: امسال با توجه به پیش بینی افزایش حضور زائران در پیاده روی اربعین نسبت به سال گذشته ظرفیت موکب را ارتقا داده و موکب سیدالشهدا آمادگی پذیرش هزار و ۵۰۰ نفر را برای اسکان دارد.

وی با اشاره به دیگر خدمات ارایه شده از سوی این موکب اظهار داشت:برگزاری مراسم عزاداری با حضور سخنرانان و مداحان مطرح استان در موکب شهر مقدس نجف، پیش بینی یک مهدکودک برای فرزندان زوار، یک حسینیه برای نماز جماعت، بیان احکام، نهج البلاغه و...از دیگر اقدامات این موکب هستند.

مسئول قرارگاه نجف ستاد اربعین قزوین خاطر نشان کرد:به طور کلی ۲۰۰ نفر در موکب سیدالشهدا فعالیت می‌کنند که در قالب چهار تیم تقسیم شده اند و در مدت یک ماه در نجف حضور خواهند داشت.

خورشیدی بیان کرد: روز گذشته اولین تیم ۱۵ نفره تحت عنوان خادمین پیشرو به کربلا اعزام شدند که جهت آماده سازی و تجهیز موکب در شهر مقدس نجف مستقر شده و فعالیت را آغاز خواهند کرد.

وی ادامه داد: تیم دوم ۱۰ نفره برای کارهای فنی و تجهیزات اعزام می‌شود و چهاردهم مهر هم تیم خادمان موکب اعزام می‌شوند که تا ۳۰ مهرماه برای پذیرایی از زائران مستقر خواهند بود.
۶۱۰۱