رزمندگان دفاع مقدس فرهنگ مقاومت را در کشور نهادینه کردند

سمنان- ایرنا- معاون اجرایی سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان گفت: رزمندگان هشت سال دفاع مقدس فرهنگ مقاومت و ایثار را با مجاهدت و جانفشانی خود در کشور نهادینه کردند.

سرهنگ علی خالقیان روز شنبه در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سالن جلسات ساختمان بسیج علمی و پژوهشی استان سمنان افزود: دستاوردهای رزمندگان سمنان در بقای انقلاب اسلامی ماندگار است و ایثارگران استان در ۵۵ عملیات هشت سال دفاع مقدس شرکت کردند.
وی خاطر نشان کرد: از نظر پشتیبانی و حضور در جبهه براساس جمعیت، استان سمنان خوش درخشیده است و بیش از ۵۵ درصد از شهدای استان از قشر بسیجی و مردمی است.
معاون اجرایی سپاه قائم آل محمد(عج) ادامه داد: در هشت سال دفاع مقدس به جوانان اعتماد شد و این شخصیت‌های فرهیخته و دلاور در مقابله با دشمنان خوش درخشیدند.
خالقیان اضافه کرد: بسیجیان جهادگر استان سمنان برای اجرای طرح‌های عمران و آبادانی در سال‌های گذشته بی نظیر بودند و بیش از ۲ هزار طرح عمرانی با اقدام این جهادگران استان در مناطق جنگی و عملیاتی اجرا شد.
وی تصریح کرد: استکبار جهانی از مردم ایران می‌ترسد و با رویکرد انقلابی مردم دیگر دشمن توان مقابله با ایران را ندارد.
خالقیان اضافه کرد: مردم و مسئولان باید از سبک زندگی شهدا، آزادگان و ایثارگران الگو بگیرند و نباید نام و یاد این شخصیت‌های فرزانه به فراموشی سپرده شود.
وی تصریح کرد: با اتخاذ راهبردهای مختلف باید فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نهادینه شود و اتحاد و همدلی برای برنامه‌های هفته گرامیداشت دفاع مقدس ضروری است.
معاون اجرایی سپاه قائم آل محمد(عج) گفت: برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در استان سمنان باشکوه برگزار می‌شود و با اتحاد و همدلی این آیین معنوی زمینه ولایتمداری روزافزون مردم را فراهم می کند. 
استان سمنان در دفاع مقدس سه هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
سی و یکم شهریور تا هفتم مهر هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.
۷۳۳۹/۷۴۰۸