ترامپ: داشتن رابطه خوب با کیم بهترین اتفاق است

تهران- ایرنا- دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت، صرفنظر از موفق یا موفق نبودن مذاکرات با کره شمالی، داشتن رابطه خوب با رهبر این کشور بهترین اتفاق است.

به نوشته روزنامه "کوریا تایمز"، "دونالد ترامپ" در دیدار با نخست وزیر استرالیا در کاخ سفید گفت، ‌ شاید مذاکرات موفق بوده یا نبوده باشد اما، به اعتقاد من، بهترین اتفاقی که دستکم در طول این سه سال رخ داد، رابطه بسیار خوبی است که من با "کیم جونگ اون" دارم. کشور کیم از پتانسل عظیمی برخوردار است و او خودش نیز به این مساله واقف است.
از ژوئن ۲۰۱۸ تا کنون، ترامپ و کیم سه بار درباره خلع سلاح هسته ای کره شمالی در ازای دریافت امتیازات اقتصادی و سیاسی گفت وگو کردند.

دور اول مذاکرات کیم و ترامپ ژوئن گذشته در سنگاپور، دور دوم فوریه امسال در هانوی و دور سوم نیز در ژوئن امسال در منطقه غیرنظامی مرزی دو کره برگزار شد. مذاکرات نمایندگان آمریکا و کره شمالی پس از نشست بی نتیجه هانوی متوقف شد و تا کنون ازسرگرفته نشده است.
ترامپ افزود، حدود پنجاه سال است که کشور ما در حال تلاش است و چیزی عایدش نشد. باید دید چه پیش خواهد آمد. نتیجه کار ممکن است موفق یا ناموفق باشد.

پس از شکست مذاکرات هانوی، کره شمالی از آمریکا خواست با یک شیوه جدید محاسباتی به پای میز مذاکرات آتی بیاید.
ترامپ چهارشنبه بدون توضیح بیشتری گفت، یک شیوه جدید ممکن است بسیار خوب باشد.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =