توسعه ۱۸۰ درصدی صادرات اصفهان بی‌نظیر است

اصفهان - ایرنا - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال استان اصفهان ۱۸۰ درصد در صادرات غیر نفتی رشد داشت که این موفقیت در کشور بی‌نظیر است.

در چهار ماه نخست سال جاری  ۲ میلیون و ۴۵۲ هزار تن کالا از اصفهان به خارج کشور صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۳۷ درصد و از لحاظ ارزش ۱۷۵ درصد رشد داشته است.

رضا رحمانی روز شنبه در جمع خبرنگاران در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان افزود: صادرات این استان با افتتاح کارگوترمینال (پایانه بار هوایی ) فرودگاه بین المللی اصفهان، سرعت بیشتری می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه امروز کارگوترمینال فرودگاه بین المللی اصفهان که یکی از مصوبات کارگروه صادرات غیر نفتی بود افتتاح شد، اظهار داشت: این امکانات ظرفیت خوبی برای توسعه صادرات کشور فراهم می‌کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به اینکه امروز در سفر خود به اصفهان در جلسه‌ای در ذوب آهن درباره تولید ریل ملی حضور می‌یابد، تصریح کرد: ما به تولید ریل در ذوب آهن اصفهان رسیده ایم و ظرفیت‌های خوبی در این بخش وجود دارد و امید است با همکاری و همت مسئولان و راه آهن جمهوری اسلامی ایران از این ظرفیت استفاده شود.

رحمانی با بیان اینکه امروز دیدارهایی با صنعتگران اصفهان نیز خواهیم داشت، اضافه کرد: در این دیدارها، مشکلات تولید و صنعت و معدن این استان بررسی خواهد شد.

وی اصفهان را یکی از قطب‌های مهم صنعتی کشور خواند و تاکید کرد: این خطه می‌تواند نقش خوبی در صنعت، معدن و تجارت کشور ایفا کند و مسئولان و مردم عزم کردند که در این شریط جدید از فرصت ها بیشترین استفاده را داشته باشند.

پایانه های بارهوایی(کارگو ترمینال) فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان صبح شنبه به بهره برداری رسید.

این پایانه در زمینی به مساحت بیش از ۲ هزار متر مربع و با اعتبار بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان توسط اتحادیه تولید و صادرکنندگان میوه استان اصفهان در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی احداث شده است.

وزیران راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت امروز به منظور شرکت در جلسات کشوری و استانی و بازدید و افتتاح چندین طرح مربوط وارد اصفهان شدند.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در بدو ورود مورد استقبال عباس رضایی  استاندار و جمعی از مدیران کل استان قرار گرفتند.

۶۰۲۲/ ۳۰۱۱/۶۹۹۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =