مجلس برای حمایت از «صنعت تولید محتوا و خدمات ارزش‌افزوده» تلاش می‌کند

تهران- ایرنا- نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تقویت سرویس‌های تولید محتوای اپراتوری و ارزش‌افزوده را ضروری دانست و از تلاش مجلس برای حمایت از صنعت دیجیتال خبر داد.

«رضا علیزاده» روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با تاکید بر اهمیت نقش "صنعت تولید محتوای اپراتوری و خدمات ارزش‌افزوده" در ایجاد اشتغال و درآمدزایی، حمایت دولت و مجلس از این صنعت نوپا در ایران را ضروری دانست و گفت: بخواهیم یــا نخواهیم جهان در مسیر تکنولوژی حرکت می‌کند و در جریان رشد تکنولوژی، کسب و کارهای سنتی با شکل و شمایل جدید فعالیت خود را ادامه می‌دهند و اگرچه ایران به واسط تلاش جوانان تحصیلکرده پیشرفت‌های خوبی در این حوزه داشته اما حمایت از مشاغل استارتاپی و سرویس‌های ارزش‌افزوده در شرایط سخت اقتصادی کنونی و تحریم‌های ناعادلانه اقتصادی ضرورت دارد.

تلاش مجلس برای حمایت از صنعت دیجیتال

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت تقویت ظرفیت‌های داخلی برای رشد صنعت تولید محتوای اپراتوری و خدمات ارزش‌افزوده با ایجاد زیرساخت‌ها توسط دولت، افزود: تقویت این ظرفیت‌ها به لحاظ اقتصادی، اشتغال‌زایی و حتی فرهنگی حائزاهمیت است لذا تمامی تلاش مجلس حمایت از صنعت دیجیتال، کسب و کارهای دانش‌بنیان محور، سرویس‌های تولید محتوای اپراتوری و فناوری‌هایی از این دست است.

وی معتقد است هنوز صنایع زیرمجموع صنعت دیجیتال در ایران به رشد کامل نرسیده و در ابتدای راه قرار دارند به همین دلیل با مشکلات متعددی همچون نواقص قانونی دسته و پنجه نرم می‌کنند لذا مجلس باید به کمک و مشاوره دولت این نواقص را برطرف کند.

ممانعت از تغییرات ناخوشایند فرهنگ ایرانی- اسلامی با تقویت "صنعت تولید محتوای اپراتوری و خدمات ارزش‌افزوده"

علیزاده افزود: تقویت "صنعت تولید محتوای اپراتوری و خدمات ارزش‌افزوده" به نفع کشور است چراکه علاوه‌بر اشتغال‌زایی و درآمدزایی برای ده‌ها هزار نفر در شرایط سخت اقتصادی کنونی و تحریم‌های ناعادلانه اقتصادی، مانع تغییرات ناخوشایند فرهنگ ایرانی- اسلامی خواهد شد.

اهمیت حمایت از سرویس‌های اپراتوری در دوران تحریم

وی اظهار داشت: کشورهای معاند به‌دنبال دیکته محتوای مورد نظرشان به جامعه ایرانی هستند لذا در این راستا حمایت از سرویس‌های تولید محتوای اپراتوری مبتنی بر تولید محتواهای فرهنگی، اخلاقی، علمی، مذهبی، خدماتی، پزشکی، آموزشی، تبلیغاتی و... ضروری است.

به گفته نائب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین باید افراد فعال در مشاغل سنتی به‌منظور حرکت به سمت فناوری و ادامه کار از این مسیر آموزش ببینند تا عده‌ای از افراد به سیل بیکاران افزوده نشوند بلکه با سیستم جدید هماهنگ شده و به کسب و کار خود با تسلط به فناوری ادامه دهند، به عنوان مثال تاکسی‌های اینترنتی یکی از این مشاغل به شمار می‌آید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =